Nový Trabant nT

Nový Trabant nT

Tá reinkarnácia má oficiálny názov "Trabant nT" aj keď mu už každý hovorí "Nový Trabant". Myšlienka bola v podstate jednoduchá: priniesť starú známu tvár (a meno) do nového tisíročia, avšak tento krát ako imidžové autíčko nabúchané modernou technikou. Nepripomína vám to Mini?

Nový Trabant nT

Nový Trabant nT

Pri pohľade na Trabant nT vám hneď udrie do očí jeho podobnosť so svojím predchodcom: Trabant P 601 Universal. Či už je to celkový tvar alebo detaily ako predné a zadné svetlá, strecha či predná kapota. Tam všade je odkaz na slávne neslávnu minulosť (design je z pera Nilsa Poschwattu). Tá hlavná zmena sa ale udiala pod kapotou. Už žiadne dvojtakty, ale len čistá elektro sila. Čítate správne, nový Trabi je čistý elektromobil s dojazdom približne 160 km. Poháňa ho asynchrónny elektromotor s výkonom 47 kW ktorý dokáže tento "newTrabi" rozpumpovať až na 130 km/h. Zaujímavosťou je aj strecham, ktorá pozostáva zo solárneho panelu. Ten dokáže pokryť dopyt niektorých palubných systémov (napríklad vetranie).

Záujem médií o nový Trabant nT bol obrovský

Záujem médií o nový Trabant nT bol obrovský

Chcete ho? Tak sa modlite, prípadne zavolajte bohatej tete do Ameriky. Pretože ak sa nájde bohatý partner ktorý je ochotný vstúpiť do tohto projektu, tak prvý Trabi sa predá už v roku 2012. Všetko totiž záleží len a len od peňazí, ktoré pomôžu naštartovať jeho masovú výrobu. Ak by ste o niekom takom vedeli, dajte nám vedieť, radi vás nakontaktujeme na otcov tohto projektu.