Prvá generácia veľkého SUV VW Touareg prišla na trh už v roku 2002. V nej automobilka spolu s typom Phaeton demonštrovala to naj, čo vtedy dokázala ponúknuť. Napríklad 6,0-litrový benzínový W12 alebo 5,0-litrové V10 TDI. K tomu napríklad manuálnu uzávierku stredného a zadného diferenciálu.

Nový Volkswagen Touareg predstavia v Číne. Tá je totiž pre automobilky najdôležitejší trh na svete.

Druhá generácia prišla na trh v roku 2010, teda ide aktuálne o jeden z najstarších modelov v tejto kategórii. Oficiálnu premiéru pre verejnosť mal rovnako na autosalóne v Pekingu pred 8 rokmi. Do výbavy dostal modernejšie systémy, ale prišiel o benzínový W12 alebo vznetový V10. Touareg je mimoriadne obľúbený, z oboch generácií už predali približne 1 milión vozidiel.

Prvá generácia ponúkla aj verziu R50 s vidlicovým desaťvalcom TDI.

Novinka dostane do výbavy jeden z najväčších displejov v triede, vzduchové pruženie, zatáčanie zadných kolies alebo aktívne stabilizátory. Už podľa odhalenej skice je zrejmé, že VW doprial novinke dynamickejší vzhľad, ktorý môže ešte viac zaujať nových zákazníkov. Myslím si, že prednou časťou sa priblíži dizajnovému smeru novému typu Arteon. Viac informácií po oficiálnej premiére. Sme zvedaví, čím nový Touareg zaujme najviac.

Zdroj foto: VW

Novinka bude mať jednoznačne veľmi dynamické línie.