Čo prinesie nový VW Golf VIII?
 

Samozrejme, na začiatku to budú zlepšenia v tradičných oblastiach ako zlepšenie aerodynamiky, zlepšenie efektivity a zníženie hmotnosti. VW Golf VIII bude stáť na modifikovanej platforme MQB. Nová generácia by mala byť pri zachovaní, respektíve navýšení štandardnej výbavy ľahšia do 50 kg. Okrem toho dostane novú generáciu motorov z rodiny EA211 evo, ktoré prinesú prepĺňanie variabilnou geometriou lopatiek turbíny a spaľovanie podľa Millerovho cyklu. Benzínové motory tejto generácie už majú dostať filtre pevných častíc. Napriek škandálu Dieselgate a všeobecnému honu na naftové motory, skratka TDI z ponuky pre nový Golf v 8. generácii nezmizne, aj keď je pravdepodobné, že škála TDI motorov bude užšia ako doposiaľ. Benzínovým motorom bude panovať 1,5 TSI s viacerými výkonovými verziami. Skratka TDI bude po novom spájaná tiež s označením 1,5 litra. Nový motor má nahradiť aktuálnu 1,6 TDI. 

VW Gen.E

Modrý koncept na obrázkoch nie je budúci VW Golf VIII, ale plne elektrický nástupca verzie VW e-Golf známy ako VW Gen.E

e-Golf skončí, príde mild hybrid so 48 V el. sieťou
 

Informácia o tom, že e-Golf VII nedostane nástupcu, neznamená, že verejný záujem o plne elektrický "zelený" variant ľudového auta sa nestretol ani s minimálnym očakávaným záujmom, a tak ho prestanú vyrábať. Naopak, s maslom na hlave sa už pred rokom vedenie VW rozhodlo, že bude zásadne tlačiť na vývoj a produkciu plne elektrických áut, ktoré budú v rôznych veľkostiach produkovať pod označením I.D. Nový e-Golf teda nahradí nové, samostatne vyvinuté auto v tejto kategórii. VW Golf však naďalej ostane centrálny produkt ponuky, ktorý sa po vzore škodovky s typom Octavia CNG má v ponuke objaviť aj VW Golf VIII na zemný plyn. Ponuku klasických pohonných agregátov doplní verzia plug-in hybridu Golf GTE.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

HiTech možnosti z luxusných áut
 

VW Golf 2019 má do príplatkovej výbavy dostať prvky doposiaľ známe z luxusných áut. Head-up displej, adaptívny tempomat, matrix LED svetlá, plejádu asistentov vodiča pre jazdu a zlepšený multimediálny systém.


Golf VIII bude hrdosťou značky VW
 

Je prakticky samozrejmé, že dizajn zvonku nijako zásadne nezmenia. Isteže, niektoré prvky na ňom spoznáme v type Arteon, ako napríklad presun zväčšeného nápisu Golf priamo pod okrúhle logo VW na zadných dverách, alebo tvar predných svetiel. Vnútri majú byť zmeny na palubnej doske zásadnejšie. LCD nahradia väčšinu klasických gombíkov a budú minimálne dva. Náhrada klasických budíkov ako plne grafický LCD prístrojový panel, známy z luxusnejších typov ako Digital Info Displej. Ten sa má postupne dostať do celej ponuky značky. Ešte väčší bude dotykový displej uprostred palubovky, ktorý bude ovládať drvivú väčšinu funkcií auta.

VW Golf GTI a VW Golf R budú ostrejšie než kedy predtým
 

A nielen, že ostanú, ale opäť budú ešte výkonnejšie a rýchlejšie, než kedy doteraz. S hmotnosťou nižšou o pol metráku a výkonom verzie GTI navýšeným na 250 koní a v prípade Golf R dokonca na 350 koní to nepochybne budú parádne žihadlá.