Originálny Interceptor alias XB GT Ford Falcon Coupe z roku 1973

Originálny Interceptor alias XB GT Ford Falcon Coupe z roku 1973

Už dlhší čas sa však špekuluje o štvrtom pokračovaní Šialeného Maxa. Stále sa však nič konkrétne nedialo až doteraz - na nedávno skončenej Melbourne Motor Show sa totiž predstavila v stánku austrálskeho Fordu dvojica áut, ktoré niesli názov Mad Max Interceptor Concepts. Tie sú podporované aj istým magazínom Top Gear (počuli ste už o ňom? :-). Keďže drvivá väčšina áut bola v pôvodných filmoch práve tejto značky, niet sa čomu čudovať.

Zatiaľ sa ale nejedná o funkčné autá, sú to len makety v mierke 1:4. Avšak jasne naznačujú smer, ktorým by sa káry mohli uberať v ďalšom pokračovaní série Mad Max. Zaujímavosťou je napríklad to, že celý tento projekt pôvodne vznikol len ako bokovka popri bežnej práci designérov v centrále Ford Australia. Pre povzbudenie tvorivej atmosféry sa mladým tvorcom dokonca premietal originálny film z roku 1979, pretože drvivá časť z nich ešte vtedy nebola na svete.

Top Gear Australia dáva možnosť hlasovať za auto, ktoré sa ľudom páči a to s pomocou Fordu aj nakoniec postavia. Otázne však je, či sa dané auto aj skutočne dostane do filmu, alebo len ostane pri zbožnom prianí. Nech si vraví kto chce čo chce, pôvodný V8 Interceptor je krásny kus histórie muscle cars, ktorého cez kapotu trčiaci kompresor naháňal skutočnú hrôzu. Avšak toto nové auto sa nejak k tomu nepribližuje ani omylom... takže? Myslíte si, že sa tvorcovia štvrtého pokračovania vrátia späť ku klasike Ford Falcon Coupe z roku 1973?

A pre tých, čo nebodaj nevideli pôvodný film a nevedia o čo sa jedná, resp. už zabudli, máme zopár ukážok v priloženom videu. Nech sa páči!

Za tip ďakujeme Paddymu :)