Kedy? 10. -  12. máj 2019. Kde? Belá nad Cirochou, okres Snina.

Pre tých, ktorí nevedia, čo to akcia Offroad Máčanka je, tu máme krátku a veľmi výstižnú charakteristiku. Ide o charitatívno-športovo-kultúrne podujatie so zameraním na prezentáciu a spájanie záujmových komunít nielen na východe Slovenska. Že vám to nedáva zmysel? Na jednom mieste sa stretnú Offroad - Charita - Drevorubači - Hudba - Tanec - Jedlo - Adrenalín - Terén - Autá - Zábava - Príroda - Festival - Ľudia ... V jednej malej dedine Belá nad Cirochou v okrese Snina to bude skutočne žiť. Na malom priestranstve stretne každý, kto chce súťažiť, chce sa ukázať, alebo chce vidieť a hlavne zažiť krásy tohto najvýchodnejšieho regiónu Slovenska. 

Na čo sa môžu tešiť uchádzači? 

Tí, ktorí sa rozhodnú aktívne zúčastniť, sa musia vopred predbežne registrovať prostredníctvom online formulára. 

Disciplíny:

  • OFFROAD RACE EXTREM ARENA – cca 15 ha
  • ATV-QUAD-CROSS/ENDURO RACE ARENA –cca 5 ha
  • OFFROAD TROPHY HARD  –cca  40 km – 3 sekcie
  • OFFROAD TROPHY SOFT – viac ako 100 km
  • OFFROAD ŠPRINT – 500 m
  • OFFROAD NIGHT TROPHY – cca 20 km

Pre záujemcov "amatérov" určite odporúčame OFFROAD TROPHY SOFT v dĺžke viac ako 100 km po krásnom území Vlčích hôr. Takáto možnosť nie je veruže často. Navyše túto disciplínu zvládnete aj so sebe lepším vozidlom kategórie SUV. Za odmenu dostanete neopísateľný zážitok v podobe krásnych výhľadov a prostredia, kam sa inokedy len tak ľahko nedostanete. Samozrejme, aj teraz to bude pod prísnou kontrolou mnohopočetného organizačného tímu. 

Nesmieme zabudnúť ani na súťaž Naj máčanka. 

Čo bude iné oproti starším ročníkom? 
Novinkou bude upravená aréna v areály. Rovnako organizátori pripravili nové disciplíny pre cross-enduro-atv. Hlavným lákadlom však bude úplne nová extrém aréna, ktorá sa zároveň stane najťažším úsekom, a zároveň aj tým hlavným, keďže bude zahŕňať nie jeden, ale rovno dva merané úseky

Čo bude lepšie oproti starším ročníkom? 

Hlavným lákadlom a najväčšou novinkou pre účastníkov, ale aj pre divákov, bude úplne nová extrém aréna, ktorá sa zároveň stane najťažším a zároveň aj tým hlavným úsekom, keďže bude zahŕňať nie jeden, ale rovno dva merané úseky. Rovnako organizátori pripravili nové disciplíny pre Cross - Enduro - Atv. Zdá sa vám to málo? Tak ešte pridávame nový vylepšený areál, dlhší program o jeden celý deň, väčšie profi pódium s veľkoplošnou obrazovkou a kvalitným zvukom. 

Na čo sa môžu tešiť návštevníci? 

Máčanka naozaj nie je iba o offroadoch a blate. S rukou v ruke ide aj sprievodný program. Tento rok sa tak môžete tešiť na DJ-a EKG, HEX, Kabát Revival. Vystúpi aj raper Majself, či skupina Arzén, či iné lokálne kapely, tanečné, či športové skupiny. Zároveň nebudú chýbať ani praktické ukážky majstrov remeselníkov, či už v oblasti kováčstva, rezbárstva, prútikárstva, tkáčstva, či v iných tradičných oblastiach. A to všetko vďaka projektu GoTo Vihorlat. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Tento rok budete môcť prispieť dobrovoľným príspevkom detičkám v ťažkých chvíľach v nemocnici na klinike detskej chirurgie prostredníctvom OZ SLNIEČKO NA CESTE!

A mimochodom, ak zvažujete, či pôjdete na Máčanku, alebo ostanete pozerať doma hokej, určite oceníte možnosť sledovania online zápasov (SVK-USA a SVK-FIN).

Neváhajte, nájdite si chvíľu voľno a príďte sa poriadne odreagovať. Určite nebudete ľutovať.  
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov