Superluxusné automobily sú doménou naozaj bohatých ľudí. Či už ide o Rolls-Royce alebo Maybach, majú svoju klientelu, a tá len málokedy prechádza k iným výrobcom. BMW by však možno chcelo práve do tejto triedy preniknúť s radom 9.

Bude tým správnym krokom rozširovanie ponuky do superluxusnej triedy?

Web Autocar vyspovedal vedúceho dizajnu BMW, Adriana van Hooydonka, ohľadom rozširovania modelovej palety. Prezradil, že sa nechcú zastaviť na tomto bode (myslené radom 8). Podľa neho je však samozrejmé, že v ich práci musí byť viac nápadov, ako automobilka skutočne vyrobí. Zatiaľ sa však zameriavajú do rokov 2021 až 2030.

Čo by to mohlo znamenať? BMW 9 by teda mohlo prebrať modelovú paletu z BMW 7 a 8, pravdepodobne už z ďalšej generácie 7. A keďže by to mohla byť konkurencia pre Mercedes-Maybach, alebo aj z vlastnej stajne Rolls-Royce, neodmysliteľnou súčasťou bude musieť byť preplňovaná V12. I keď boli prvotné skice o BMW 9 ako o kupé, realita mže byť nakoniec iná a príde superluxusný sedan. Čo si o takomto rozširovaní ponuky myslíte, obzvlášť smerom do superluxusných kruhov?

Zdroj: carthrottle

Zdroj foto: carmagazine

Prvé skice ukazovali BMW 9 ako superluxusné kupé, skutočnosť však môže byť iná.