Žiadna šanca uniknúť.

V policajných garážach zaparkoval Huracán LP610-4. Pod belasým lakom s bielymi pruhmi a nápisom Polizia sa skrýva 5,2 litrový desaťvalec s výkonom 449 kW (610 k) a 560 Nm krútiaceho výkonu. Z 0 na 100 km/h to Huracán zvládne za 3,2 sekundy. Talianska polícia dokáže vďaka nemu prenasledovať zločincov rýchlosťou až 325 km/h.

Policajné Lambo však má niekoľko prvkov, ktoré by ste v cenníku talianskej automobilky hľadali márne. Okrem uniformy na streche nájdete aerodynamické majáky. Vo vnútri je systém Proof Video Data, ktorý dokáže vytvárať videozáznam unikajúceho vodiča, rozoznať jeho evidenčné číslo a priamo ho porovnať s databázou kradnutých vozidiel. Celý záznam dokáže navyše automaticky odoslať priamo na policajnú stanicu.

Lamborghini týmto darovaním získa skvelú reklamu. Talianska polícia môže používať vozidlá, ktoré budia rešpekt aj keď sú odstavené na parkovisku.

Talianska polícia má Lamborghini v obľube.

Vo vnútri je okrem toho niekoľko priehradiek na ukladanie zbraní a podobného vybavenia. Do kufra Lamborghini pripravilo chladiaci box, ktorý slúži na uskladnenie orgánov. Talianska polícia totiž v prípade akútnej potreby preváža aj orgány určené na transplantáciu. V prípade núdze vás Lambo dokáže aj oživiť. Na palube je aj defibrilátor.

Huracán však nie je jediné Lambo, ktoré využíva miestna polícia. Ako prvé prišlo v roku 2004 do služby v Ríme Gallardo. Od roku 2005 slúžilo ďalšie v Bologni. Vozidlá najazdili 110, resp. 140 tisíc kilometrov. V roku 2008 išli do výslužby a nahradili ich modernizované LP560-4, ktoré pracujú dodnes.

Lamborghini tvrdí, že jej policajné modely nemuseli nikdy absolvovať žiadnu opravu okrem bežného servisu. Policajné superautá sa evidentne osvedčili. Veď ktoré iné auto budí taký rešpekt?

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Dubajskí policajti opäť nakupovali. Ferrari FF dali ženám