Šprintér

Porsche postavilo veľmi sympatický elektromobil. Dojazd 451 km, nabitie z 5 % na 80 % za niečo viac ako 22 minút (na veľmi špeciálnej supervýkonnej nabíjačke) a ohurujúci výkon. Na 100 km/h vystrelí za 2,6 sekundy. Podľa šéfa vývoja šasi, Ingo Albersa, by malo Porsche zniesť viac opakovaných zrýchlení, ako bežný vodič. “Jedným z najdôležitejších vývojových bodov bola spoľahlivosť a trvácnosť. Napríklad s ním môžete absolvovať toľko šprintov koľko len chcete, povedzme aj 10-krát po sebe. Pri našom testovaní sme zistili, že najčastejšie je limitom vodič.”

Zdalo by sa vám to málo? Nášmu Marošovi určite. Pri nakrúcaní videa na tému "ako baby zvládajú zrýchlenie za menej ako 3,5 sekundy v Tesle Model 3" ho Maroš absolvoval asi 10-krát po sebe a stále ho to neúnavne bavilo - video je nižšie. Taycan je však o poznanie ďalej. Na stovku zrýchli o sekundu skôr, čo je celkom iná záťaž na telo. A to nie je všetko...

“Po vykonaní 20 až 25 zrýchlení z 0 na 200 km/h vám môžem sľúbiť, že budete unavený.” Čím viac o Taycane čítam, tým viac sa teším na deň, kedy nám pristane v kancelárii. Dúfajme, že to bude čoskoro. :)

Foto: Porsche

Zdroj: motor1.com