Ak sa rozhodnete požiadať o príspevok, získať by ste ho mohli napríklad na vodičský preukaz typu C (nákladné vozidlá), prípadne na vodičák typu D, čo sú autobusy. Dajte si pozor na jednotlivé lehoty: samotné vzdelávanie musíte ukončiť do polovice októbra 2023.

"S ohľadom na ukončenie národného projetu môže byť podporené len také vzdelávanie, pri ktorom je predpokladaný dátum ukončenia vzdelávania najneskôr 16.10.2023," uvádza webová stránka Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Keď teda chcete ponuku využiť, mali by ste sa rozhodne poponáhľať. Žiadosť totiž musíte podať najneskôr 21 kalendárnych dní pred začiatkom vzdelávania.

Čo musíte urobiť?

Ako sme už spomínali v úvode článku, "Nestrať prácu, vzdelávaj sa" prináša preplatenie vzdelávania pre v súčasnosti zamestnaných ľudí.

Je však potrebné zaregistrovať sa na úrade práce ako záujemca o zamestnanie. Následne môžete podať samotnú žiadosť o príspevok. Dajte si pozor na to, aby ste nemali nedoplatky na zdravotnom či sociálnom poistení.

Topspeed.sk vám už skôr priniesol aj podrobnejší návod, ako sa prihlásiť a požiadať o preplatenie nákladov na kurz - v tomto prípade vodičský preukaz.

Potrebné formuláre a ďalšie údaje nájdete na štátnom webe v sekcii venovanej projektu Nestrať prácu, vzdelávaj sa.

Foto: cz.depositphotos.com