Zdviháky

Žiadny automechanik sa nezaobíde pri práci bez zdviháka. Správny zdvihák je všestranný a využije sa na mnoho účelov. Na výber je hneď niekoľko typov. Základné vybavenie všetkých autoservisov je dvojstĺpový zdvihák. Pre väčšie dielne je tu už drahší štvorstĺpový zdvihák, ktorý uľahčí nastavenie geometrie kolies a uľahčí prácu s vozidlom. Na rovnaké účely nám taktiež poslúži nožnicový zdvihák. Dá sa vybrať hneď z dvoch typov - mobilný a dvojúrovňový. Na záver existujú ešte držiaky a zdviháky špeciálne navrhnuté pre prácu na motocykloch. Pri výbere správneho zdviháku si vždy treba dávať pozor na maximálnu nosnosť. Vyhnete sa tak prípadnej nehode.

Dvojpiestový hydraulický zdvihák, extra nízky

Dvojpiestový hydraulický zdvihák, extra nízky.

Vyvažovacie zariadenia


Vyvažovacie zariadenia by nemali chýbať v žiadnom pneuservise ale aj autoservise. Zle vyvážené kolesá spôsobujú nepríjemné vibrácie, ktoré kazia dojem z jazdy. Okrem toho sa pneumatiky viac opotrebúvajú. Vďaka vyvažovačke je možné vyváženie jednoducho zmerať a určiť umiestnenie prípadného závažia. V servisoch by sa mali kolesá vyvažovať pravidelne pri každom prezúvaní, poprípade aj preventívne po najazdení určitého počtu kilometrov.

Tip: Pozrite si ako prebieha vyzúvanie pneumatík pomocou vyzúvačky

Vyzúvačky pneumatík


Nevyhnutná súčasť autoservisov, pneuservisov a špecializovaných dielní je aj vyzúvačka pneumatík. Najčastejšie ide o stroje, ktoré poháňa elektrina alebo vzduchový kompresor. Menej časté sú aj hydraulické vyzúvačky. Vyzúvačky uľahčujú a urýchľujú vyberanie a výmenu pneumatík. Toto je hlavný dôvod prečo sú stále viac vyhľadávané do novo zriadených servisov. Vyzúvačky pneumatík môže byť nielen pre osobné automobily, motocykle ale aj nákladné autá a poľnohospodárske vozidlá. Vyzúvačku vždy vyberáte podľa veľkostí kolies, pre ktoré je určená. 

Vyvažovačka kolies U-500

Vyvažovačka kolies U-500

Tip: Pozrite si ako prebieha vyvažovanie hliníkového disku!

V článku sme obsiahli tie najpoužívanejšie zariadenia všetko potrebné náradie do dielne nájdete si môžete pozrieť v internetovom obchode s dielenským náradím pre autoservisy za akciové ceny! Neváhajte a navštívte www.Lincos.sk