Pininfarina Sergio

Sériová podobo Pininfarina Sergio

Ferrari už doručilo prvé produkčné Pininfarina Sergio. Koncept výrazne zmenili a z nádherných tvarov, ktoré pripomínali 50-te a 60-te roky zostalo len Ferrari 458 Speciale A s modifikovanou karosériou. Škoda.

Pininfarina Sergio vychádza z Ferrari 458 Spider a poháňa ho 4,5 litrový V8 s výkonom 605 koní z Ferrari 458 Speciale A. Auto zrýchli na stovku za 3 sekundy. Zatiaľ čo motorovo je na tom Sergio výborne, o produkčnom dizajne to žiaľ nemôžeme povedať. Najviac autu uškodilo pridanie čelného skla. Posádka síce nemusí nosiť prilby, ale práve absencia čelného skla robila Sergio veľmi výnimočným.

Pininfarina Sergio

Produkčné Sergio má od konceptu ďaleko

Prednú časť tiež výrazne zmenili, už to nie je o agresívnych svetlách, šialenom spojleri. Ani centrálnej trojitej koncovky sa nedočkáme, autu ponechali dvojitú koncovku podobne, ako to poznáme z Ferrari 458 Speciale A. Sériové Sergio sa rozlúčilo aj nádhernými zadnými svetlami, namiesto nich opäť použili sériové z Ferrari 458. Zabudnite aj na malé štýlové dvere, ani tie do produkcie neposunuli. Pamätáte sa na kolesá konceptu Sergio? Áno mali centrálnu maticu, no ani tie tu nie sú. Teraz tam nájdeme 5 štandardných matíc. Aspoň ochranný oblúk ako tak pripomína koncept.

Pininfarina Sergio

Interiér nezaprie pôvod vo Ferrari 458

Koncept Pininfarina Sergio bol krásny a očaril veľa ľudí. Keď Ferrari povedalo, že postavia 6 kusov, tak sme boli nadšený. No vtedy sme ešte nevedeli, ako bude vyzerať sériová podoba Sergia. Z krásneho auta, sa razom stalo niečo, čo eleganciu konceptu trhá na márne kúsky. Z tvarov, ktoré pripomínali krásu 50-tych a 60-tych rokov zostalo len Ferrari 458 Speciale A s upravenou karosériou. Škoda.

Zdroj: autoblog.com