Najväčšiu radosť zo zlepšujúceho sa stavu Schumiho má určite jeho rodina a najmä manželka Corina.

„Michaelova rodina sa chce srdečne poďakovať všetkým zainteresovaným lekárom, ošetrovateľom, sestrám či terapeutom na klinike v Grebnobli. Rovnako chce vysloviť vďaku aj záchranárom priamo na mieste nehody. Tí všetci najmä v najťažšom prvom mesiaci odviedli skvelú prácu," uviedla hovorkyňa Sabine Kehmová.

Niektoré média priniesli informáciu o tom, že Schumi už plnohodnostne komunikuje so svojim okolím. Táto správa je však ničím nepotvrdená a s najväčšou pravdepodobnosťou je nepravdivá. Na druhej strane nevieme kedy presne sa Schumacher prebral. Pokojne sa tak mohlo stať aj pred niekoľkými dňami či týždňami.

Isté je len to, že Schumacher sa prebal z kómy a nastúpil na dlhú rehabilitáciu do zariadenia vo Švojčiarsku. Držíme mu prsty!

Niektorí ľudia už v prebudenie Schumachera neverili.

Podľa lekárov je Schumarov stav stabilizovaný. Následná rehabilitácia však podľa prianí rodiny prebehne bez prítomnosti verejnosti.

Michael spadol na lyžovačke v Alpách ešte 29. decembra minulého roka. Život mu zachránila prilba. Utrpel ťažké zranenie hlavy a podstúpil dve náročné operácie. Pesimistické scenáre hovorili o tom, že sa z dlhej kómy nepreberie už nikdy.

Zdroj: bbc.com, bild.de

Prečítajte si aj:  Michael Schumacher stále ostáva v nemocnici v Grenoble