Vedenie automobilky Škoda Auto rieši veľké nepríjemnosti. Na verejnosť prenikli informácie o šikane agentúrnych zamestnancov v areáli mladoboleslavskej fabriky. Nešlo pritom len o psychické vydieranie, ale aj fyzické ubližovanie. Jeden agentúrny zamestnanec skončil s narazenými rebrami, druhý dokonca s poranenou chrbticou a drobným poranením hlavy. Nepríjemné informácie vyniesol na denné svetlo odborársky časopis.

Šup do debny

„Spolupracovníka nalákali k debne s materiálom, chytili ho za nohy aj ruky, hodili do dovnútra, zavreli za ním poklop, sadli si naň a do debny nastriekali sprej imitujúci exkrementy,“ uviedol firemný časopis. A pokračuje ďalej: „Jednému kolegovi tajne zobrali desiatu, chlieb so salámou mu natreli vazelínou a vrátili späť do batoha.“ Takto opisuje šikanovanie agentúrnych zamestnancov Škody Auto vlastnými kmeňovými zamestnancami. Podľa dostupných informácií vazelínou natierali aj momentové uťahovačky, či dvere, ktoré tak zamestnancom vypadávali z rúk.

Pochybil aj majster

Podiel viny padá okrem samotných zamestnancov aj na majstra, ktorý o daných problémoch vedel, no nezakročil, ani na ne nikoho neupozornil. Všetko prepuklo až po tom, čo dvaja agentúrni zamestnanci prehovorili a roztočili kolotoč nepríjemných udalostí. Už po  dvoch týždňoch intenzívneho interného vyšetrovania dostali dvaja kmeňoví zamestnanci doživotný zákaz vstupu do areálu, obvinenia však neminuli viacerých zainteresovaných. Päť ľudí dostalo okamžité výpovede, jeden upozornenie na porušenie povinností. Polícia sa prípadom zatiaľ nezaoberá, nikto totiž nepodal trestné oznámenie. Ako však zdôraznila policajná hovorkyňa, po prevalení kauzy v médiách nie je vylúčené, že sa v tejto veci začne policajné vyšetrovanie. A to by sa pre vinníkov nemuselo skončiť len spomínaným doživotným zákazom vstupu do automobilky.