Hyundai je tak 3. najpredávanejšou značkou vozidiel na Slovensku s trhovým podielom 8 %. Medziročne tak stúpol trhový podiel značky na Slovensku o 0,9 %. „Za úspechom značky Hyundai na Slovensku je každodenné nasadenie stoviek profesionálov v partnerskej sieti a rastúca dôvera našich klientov, im všetkým patrí naša vďaka. Zároveň je to pre nás záväzok, aby sme každý deň skúšali byť o kúsok lepší ako včera,“ hovorí Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia.

Obľúbenec medzi súkromníkmi

Slovenky a Slováci si ako fyzické osoby do konca decembra registrovali až 4 650 kusov nových vozidiel Hyundai. Pod tento úspech sa najväčšou mierou podpísali modely i20, i30 a Tucson, ktoré patria vo svojich triedach k najpredávanejším. Najviac sa v roku 2019 darilo značke Hyundai s i30, ktorý sa stal s 3 482 registrovanými kusmi 4. najpredávanejším modelom na Slovensku vôbec. Medziročný záujem o i30 vo verziách hatchback, kombi a fastback stúpol o vyše 17 %. Veľkej obľube sa naďalej tešilo aj obľúbené SUV Tucson. Vďaka 2 265 registráciám sa stalo 7. napredávanejším modelom na Slovensku za uplynulý rok. Vysoký nárast v počte registrácií eviduje slovenský importér značky Hyundai aj pri modeli i20 - 1 743 registrovaných kusov predstavuje medziročný nárast o vyše 27 %. Najmenšie vozidlo v ponuke značky Hyundai, i10, si vybralo 105 zákazníkov.

Nová generácia i10 však príde na náš trh už vo februári 2020. Ku skokanom roka sa v rámci portfólia Hyundai zaradili najmä mestské SUV Kona, ktorej predaje medziročne vzrástli o tretinu (473 ks), a veľké SUV Santa Fe s 262 registráciami a medziročným nárastom záujmu o 78 %. V prvom kvartáli roku 2020 očakáva slovenský Hyundai pokračujúci záujem o SUV modely Tucson a Santa Fe, ktoré je v ponuke vo výhodnej edícii SMART. Štátna podpora na elektrifikované vozidlá výrazne zvýšila záujem zákazníkov o elektrifikované modely Kona Electric, Ioniq Electric a Ioniq Plug-in hybrid. V roku 2020 príde na trh nová i10 a niektoré hlasy šepkajú o facelifte pre i30N. Sme veľmi zvedavý čo nám tento rok Hyundai prinesie.

Zdroj: Hyundai