V septembri 1925 rozhádal usporiadané karty na stole pozemných rýchlostných rekordov závoďák Sunbeam tiger, ktorý pod dlhou prednou kapotou ukrýval V12ku. Za volantom sa objavil Henry Segrave a na vzialenosť 1/2 míle ( cca 800 metrov) dosiahol rýchlosť 233 km/h. Wow!

Spirituálny nástupca Tiger Concept má, ako sa 21.storočie patrí, elektrický pohon. Batériový blok tvoria lítium-titánové batérie a na plnú kapacitu sa vedia nabiť za 4 hodiny.

Odhadované dynamické parametre moderného Tigera sú poriadne úderné. Na kilo dokáže vypáliť za 2.3 sekundy, maximálka je elektronicky limitovaná na 240 km/h. Akčný rádius dojazdu predstavuje skvelých cca 1300 km.

Okrem elektro pohonu je hlavnou charakteristickou črtou použitie "zelených" materiálov. Tie sú použité nielen na diely karosérie, ale dokonca aj priestorový rebrinový rám je vyrobený z recyklovaného hliníka. Ekologická je aj farba, kolesá a brzdové platne. Interesantný to počin veru.

Na záver ponúkame vyjadrenie samotného dizajnéra k projektu Tiger Concept. Ryan Skelley povedal:" Mojim hlavným zámerom bolo postaviť britský roadster, ktorý bude prvý svojho druhu čo do použitia materiálov." Myslíme si, že svoj plán naplnil na viac ako 100 percent a za poslednú dobu je to to naj, s čím sme sa mohli stretnúť. Bloody brilliant Ryan!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov