Z traileru mám veľmi veľku obavu, či bude tento film hodný môjho času.

Popravde, Taxi Taxi a Taxi 2 sa mi ako malému decku veľmi páčili. Na dobu vzniku (pár rokov skôr ako F&F) to bol asi prvý film, ktorý masovo propagoval tuning. Síce nereálnym spôsobom, ale bolo... No a potom to už išlo z môjho pohľadu s kinematografickými výkonmi dole vodou, až sa z toho stal brak. 


Dej bol stále plytší, scény viac a viac nereálne, ale aj tak ostatné časti ťažili z predchádzajúcich prvých dvoch častí. A najhoršie na tom bola americká verzia. To som fakt nevedel ani so sebazaprením dopozerať. 


V týchto dňoch prišiel na trh trailer. Silno pochybujem o tom, že vďaka tomuto filmu sa obnoví úspech filmu. S pôvodnými časťami nemá nič spoločné. Ani taxikár Daniel, ani policajt Emil... Akurát komisár Gibert a jeden ďalší policajt vo filme ostali. Tiež ostane auto. Vytiahli archaickú 407čku, ktorú mal vo filme zdediť synovec Daniela. Mimochodom, 407čka sa objavila iba v doteraz poslednej časti. V prvých častiach bola 406ka, najprv PH1, potom PH2...


Zápletka? Ako cez kopírak. Vylúpenie banky, no nie Nemcami, ale Talianmi. Nebude sa kradnúť na Mercedesoch, ale na Ferrari, ktorým bude, ako inak, 407čka bez problémov sekundovať. 

Z tohto umeleckého diela mám fakt veľmi rozpačité pocity. A možno mu len zbytočne a hlavne unáhlene krivdím. Ako ste na tom vy? 

POZRIETE SI FILM TAXI 5?
  • Áno, určite ( 25% )

     

  • Áno, prinajhoršom ho vypnem ( 64% )

     

  • Určite, nie ( 11% )

     

Odpovedalo 112 ľudí