Model S nakoniec nedostal batérie s väčšou kapacitou. Má však novú masku, HEPA filtráciu vzduchu a rýchlejšiu základnú nabíjačku.
Tesla Model S

Zozadu modernizovaný Model S nerozoznáte

Nové adaptívne svetlomety

Okrem novej masky dostal momentálne najlepší elektrický sedan aj nové adaptívne predné svetlá. V duchu doby využívajú LED technológiu. Model X však priniesol aj ďalšiu inováciu, ktorá si teraz našla cestu do Modelu S. Je ním HEPA (high efficiency particulate air) filtrácia vzduchu. Tá vie zachytiť 99,97% pevných častíc, všetky alergény a baktérie zo vzduchu prúdiaceho do kabíny. Aj preto si automobilka môže dovoliť nazvať jeden z režimov klimatizácie, ako režim ochrany proti biologickým zbraniam. V tomto režime je v aute dokonca pretlak, aby sa dnu nedostal vzduch napríklad pri otvorení okna, alebo dverí.

Tesla Model S

Čo sa však nepotvrdilo, boli dohady o batériách s vyššou kapacitou. Aj naďalej tak zostáva top možnosťou model P90D s 90 kWh batériami. Po novom však dostanete výkonnejšiu nabíjačku, ktorá má teraz 48 A namiesto pôvodných 40 A. To znamená rýchlejšie nabíjanie. Za príplatok je k dispozícii aj 72 A nabíjačka. Okrem toho pribudlo pár kozmetických detailov ako nové farby obloženia interiéru. Zmien sa teda na prvý pohľad neodohralo veľa, nesmieme ale zabúdať, že softvérové úpravy a inovácie dostávajú majitelia Modelu S priebežne. Nové sú však ceny. Základná verzia 70 je teraz približne o 1 500 $, čiže približne o 1 300 € drahšia.