Auto z plagátu

Hoci nám už čoskoro na dvere zaklope nová generácia modelu Seat Leon, aj súčasná stále čo ponúknuť. Dokazuje to aj testovaný Leon ST Black Limited, za ktorým sa na ulici vždy niekto otočí. A bodaj by nie. Najmä na slnku boduje kombináciou ostrého červeného laku Pure red a čiernych zliatinových diskov Performance 30/1 obutých v pneumatikách Bridgestone Potenza S001 s rozmermi 225/40 R 18. V čiernom laku sú však aj vonkajšie spätné zrkadlá, strešné lyžiny, či maska chladiča. Zaujímavé pritom je, že mimoriadne športový kabát v podstate ukrýva bežné komfortné rodinné auto, ktoré z vás na slovenských cestách nevytrasie dušu. Zatiaľ sa mi táto kombinácia páči.

Testovaný Leon ST za sebou "ťahá" jednoduchú nápravu s vlečenými ramenami spojenými torznou priečkou. Poradí si s veľkými kolesami obutými v pneumatikách s rozmermi 225/40 R 18? To zistíme.

S manuálom a jednoduchou nápravou

Jeho motor 1.5 TSI má výkon 96 kW (130 k), vzadu je jednoduchá náprava s vlečenými ramenami a namiesto dvojspojkovej prevodovky používa šesťstupňový manuál. Kombinácia jednoduchej techniky a "rýchleho" vzhľadu však má svoje čaro. Uvidíme, ako sa prejaví v praxi, v zákrutách si totiž pomáha elektronickou uzávierkou diferenciálu XDS, sedadlá sa tvária naozaj športovo a pružný motor sa bez problémov dostáva až za hranicu 6000 otáčok. Ak však treba, viete aj za takýmto autom na „guli“ potiahnuť príves ťažký 1400 kg.

Zaujíma vás niečo konkrétne? Píšte do diskusie pod článkom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov