Niektorí sa držia frázy "systém treba dojiť", a tak to potom vyzerá...:/

Predstavte si situáciu. Idete na benzínku natankovať. Po dotankovaní sadnete do auta a v pohodičke vyštartujete na cestu. A v tom rana ako z dela. Z ničoho nič... Do toho vystúpi 5 počernejších spoluobčanov a začnú tvrdiť, že ste do nich vrazili vy. Čo by ste robili?

Samozrejme, aj keby to niekto videl, pochybujem, že by zastavil a pomohol vám v tejto fakt nepríjemnej situácii. Je jednoduchšie sa do ničoho nezapájať, ale iba sa prizerať, poprípade otočiť hlavu a nevšímať si... Bohužiaľ, taká je doba. 

Pred časom sme vám priniesli test autokamier alebo čiernych skriniek. Nazvite si to ako chcete. Ak neviete, čo kúpiť svojmu drahému na Vianoce, je to jedna z možností, ktorej sa isto poteší, ak veľa šoféruje. A pritom už tieto pomôcky nie sú nijako drahé. Pokojne siahnite aj po lačnejších alternatívach z Číny. Nebudú mať možno toľko funkcií, budú mať možno horšie ovládanie, ale ak dobre nahrávajú, tak v prípade udalosti to úplne stačí. 

Ak sa ale rozhodnete, že záznam z nejakej zvláštnej situácie na ceste zverejníte, dajte si pozor na ochranu osobných údajov. To znamená, že by nemalo byť možné rozpoznať tváre a tabuľky s evidenčným číslom vozidiel.