Update: Nové BRZ oficiálne odhalili. Pod kapotou sa skrýva 2,4 litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 170 kW (231 k) a 249 Nm. Predná náprava je o 60% tuhšia, vďaka čomu má ostrejší chod riadenia. Celkovo sa tuhosť karosérie zvýšila o 50%. Váha sa zvýšila o 12 kg, pričom je auto o 23 mm dlhšie a o 10 mm nižšie.

Jemnejší dizajn ako pri predchodcovi

Predné LED svetlá majú o niečo zaoblenejší a menej agresívny tvar, ako to bolo v minulosti. Veľká predná maska si udržala taký mierny “úsmev” a doplnená je otvormi po stranách. Z profilu môžu upútať disky kolies, ktoré dizajnom pripomínajú 18” disky z GR Yarisu. Zadná časť je opäť o niečo viac uhladená, než pri minulej generácii. Športový charakter vzbudzuje dvojica okrúhlych koncoviek výfuku. Dvojča novej GT86 zatiaľ svoje technické dáta drží v tajnosti. Jediný známy fakt je, že platformu dodá Toyota. Motor by teda logicky mal prísť od Subaru, ale stále nie je isté, či pôjde opäť o atmosférický Boxer alebo príde na preplňovaný motor. Hovorí sa o výkone medzi 160 kW (215 k) až 187 kW (251 k). Výkon bude putovať výhradne na zadnú nápravu a k dispozícii bude nielen manuálna, ale aj automatická prevodovka.

Interiér novinky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Čo však známe je, nové BRZ nevstúpi na Európsky trh. Zrejme pre prísne emisné normy, ktoré by výrazne zvýšili výrobné náklady. Je teda pravdepodobné, že ani GT86 zrejme do Európy nepríde. Verme, že nás Toyota prekvapí a možno sa jej podarí implementovať minimálne mild hybridnú technológiu, aby sme sa z kompaktného coupé potešili aj tu. Premiéra samotného Subaru BRZ je naplánovaná už na dnes (18. novembra) o 15:00 nášho času.

Livestream z odhalenia môžete sledovať tu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov
PÁČI SA VÁM NOVÉ SUBARU BRZ?
  • Áno ( 90% )

     

  • Nie ( 10% )

     

Odpovedalo 176 ľudí