Nákladná loď Felicity Ace patrí k pomerne novým plavidlám. Bola postavená v roku 2005, má dĺžku 200 metrov, je široká 32 metrov a naposledy sa plavila pod panamskou vlajkou z nemeckého Emdenu do prístavu Davisville, ktorý leží na východnom pobreží Spojených štátov.

V stredu dvadsaťdva členná posádka zaregistrovala na palube požiar, a pretože sa im ho nepodarilo dostať pod kontrolu, boli evakuovaní portugalskou pobrežnou strážnou službou, pretože loď sa v tej chvíli nachádzala neďaleko Azorských ostrovov.

Hovorca automobilky Porsche už potvrdil, že na lodi je naložených približne 1100 automobilov tejto značky, zatiaľ čo volkswagenov je na Felicity Ace necelých 4000. Ak sú agentúrne informácie správne, na palube je tiež bližšie nešpecifikovaný počet vozidiel Bentley a Lamborghini.

Severoamerické zastúpenie značky Porsche je v týchto chvíľach v kontakte s prepravnou spoločnosťou, podrobnosti o situácii, respektíve o stave prevážaných áut však zatiaľ nie sú k dispozícii.

Príčina zatiaľ neznáma

Ako prostredníctvom Twittera potvrdil aj zberateľ a novinár Matt Farah, ktorého na YouTube kanále TheSmokingTire sleduje viac ako milión odberateľov a ktorý si nedávno objednal Porsche 718 Spyder, díleri už volajú zákazníkom, aby im oznámili nepríjemnú správu. „Práve mi volal môj predajca. Moje auto je unášané uprostred oceánu a pravdepodobne horí,“ uviedol Farah na známej sociálnej sieti.

Príčiny požiaru sú v tejto chvíli neznáme. Detaily o tom, či nehodu zavinili prevážané automobily alebo technické problémy samotného plavidla, bude musieť určiť až vyšetrovanie.