Rovnaké podozrenia, obvinenia a obecný názor verejnosti panuje aj na Slovensku. Tu si dopravní policajti tiež zliznú nejednu poznámku, narážku, alebo aj otvorenú kritiku za to, že vyberajú pokuty pre peniaze a zďaleka nie pre zlepšenie dopravnej situácie, zvýšenie bezpečnosti, či plynulosti premávky. Polícia SR tieto obvinenia dlhodobo popiera, no viacerí vedia svoje. Robia to tvrdohlavo, aby mohol tak výnosný, nespravodlivý a zneužívaný systém na šklbanie vodičov fungovať naďalej čo najdlhšie. Pocit nedotknuteľnosti, nadradenosti a svojvôle majú policajní funkcionári, zdá sa, po celom svete.

Nasledovný prípad je presne opačného konca sveta, z Ruska. Konkrétne z mestečka Surgut približne uprostred veľkolepého štátu. Tlak na maximalizáciu pokút odhalili po avíze samotných policajtov vnútornej kontrole. Jeden z radových policajtov si rannú poradu náčelníka nahral na mobil a zverejnil ju na internete. Záber na šéfa dopravných hliadok z toho, že podriadeným nakazoval vybrať počas zmeny najmenej 30 pokút. Ak tak neurobia, budú v práci dovtedy, kým sa tak nestane. Tak sa doslova podriadeným vyhráža.Ministerstvo vnútra Ruska v reakcii na video oznámilo spustenie väčšieho interného vyšetrovania, ktoré sa má týkať policajných oddelení v celej krajine. Výsledkom má byť zamedzenie takto nesprávneho konania, zneužívania postavenia a šklbania motoristov.

A čo Slovensko? Kedy začne našej polícii viac záležať na dobrom mene, ktorému nielen tieto podozrenia určite na kredite nepridávajú? Tvrdiť médiám dookola, že u nás je všetko v najlepšom poriadku, už verejnosť dávno neakceptuje a neverí tomu.

zdroj: ura.news