Nedávno som priniesol článok o začiatku predaja nového Jaguar I-Pace, teda elektrického SUV na Slovensku. Keďže mánia SUV tak skoro neskončí, výrobcovia chcú presvedčiť ľudí o výhode elektromobility aj v tejto kategórii. Onedlho privítame ďalšieho zástupcu a bude ním Mercedes-Benz EQC.

Elektrický Mercedes-Benz EQC má prísť do predaja už budúci rok.

Horúce podmienky Španielska preveria systém chladenia, klimatizácie a regulácie teploty pri nabíjaní.

Keďže však spaľovacie automobily musia najprv prekonať niekoľko náročných testov, než sa dostanú do sériovej výroby, elektromobil od Mercedesu nie je výnimkou. Po úspešných testoch v zimných podmienkach začal nový EQC absolvovať testy aj v horúcom Španielsku.

Teploty tu môžu už čochvíľa dosahovať 50 °C. Práve na tieto podmienky sú zamierené testy na chladenie akumulátorov, klimatizačný systém alebo reguláciu teploty pri nabíjaní. K tomu pridávajú tiež testy jazdných prvkov, vysoké teploty dávajú „zabrať“ celému hnaciemu mechanizmu. Zaťažkávacími testami prejdú aj všetky tesnenia proti prachu, ktorého je v suchých oblastiach neúrekom. Mercedes uverejnil, že pre testovací program vyrobil takmer 200 prototypov a predsériových vozidiel. Automobil by pritom mali začať predávať už budúci rok.

Zdroj foto: Mercedes-Benz

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov