Vo Varšavskej firme Arrinera Automotive si však z predsudkov hlavu nerobia.  Postavili si dvojmiestny s motorom výkonu takmer 650 k. Prvá vec, ktorá pri pohľade naň upúta nie je ani tak dizajn, zadné svetlá či agresívny look. Je to priam do očí bijúci "Lambo dizajn". Uznávam, v dnešnej dobe je už pomerne ťažké dať novému vozu s motorom uprostred originálny a na nič sa nepodobajúci dizajn. Ale výsledok práce dizajnérov Arrinery, veru že nie je nič extra. "Prerobené" Murcielágo s motorom z Corvette nebude asi snom mladých milionárov.

So športovým autom Arrinera nie je viacero vecí v poriadku. Nemá druhé meno, výrobca jej neuvádza dynamické parametre a mnoho vecí porovnáva so zavedenými supercar značkami, čo autu z Varšavy berie originalitu...

Na papieri popis vozu a údaje znejú naopak veľmi dobre. Ako píše oficiálna stránka Arrinery, pod kapotou sa ukrýva 6,2-liter V8 produkujúcich už spomenutých 476 kW (647 koní). Krútiaci moment posielaný na zadné kolesá bude veľmi slušných 819 Nm. K tomu poliaci sebavedomo dodávajú, že tieto parametre znamenajú istotu, že auto bude jazdiť rovnako dobre, ako i vyzerá. Dúfame, že nie iba v priamke.

Konštrukcia vozu pozostáva z trubkového rámu dizajnovaného v softvéroch CATIA a SolidWorks. V hojnej miere použili hliník. Karoséria je z karbónových kompozitov. Tak ako sa na moderný superšport patrí, má i keramické brzdy. Tie sú ukryté v elegantných diskoch o veľkosti 19" vpredu. Zadné kolesá sú o číslo väčšie. Z tejto módy dvoch veľkostí kolies sa pomaly upúšťa, vyzerá to však stále dobre. Vyrábať sa bude vo verzii kupé, a rovnako i roadster. O interiéri je napísané len to, že je v ňom použitá koža najvyššej akosti. Kvalita spracovania vraj má byť rovnako dobrá ako v Maybachu.

Veru, i táto informácia je na oficálnom webe Arrinery. Tu mi nedá nepovedať, že celá prezentácia je v typicky poľskom štýle "na pokaz", čiže pre pozérov. Až by som povedal že celý voz je prezetovaný štýlom "toto máme ako v Lambe, tamto ako v Maybachu a motor z Corvetty" . Je to škoda, pretože autu chýba vlastná identita, ktorá je pre nádejný projekt - ak má byť úspešný - životne dôležitá. Ostatne presvedčte sa sami - http://arrinera.pl.

O celom projekte by som nepísal, keby to bol len jeden z ďaľších nápadov, ktorý sa narodil a zomrel v počítači. Poliaci to dotiahli do veľmi pokročilej fázy a auto postavili na kolesá. A nie len ako statický showcar, ale ako plne funkčný voz! Na internete sú i prvé videá z jeho prezentácie, a tak si na nový prírastok do rodiny superšportov môžete urobiť názor sami. O cene poľského super auta zatiaľ zmienka nepadla, rovnako ani o hmotnosti a dynamických parametroch. Tieto informácie asi nie sú pre Arrineru podstatné...