Zákazníci prémiových a prestížnych športových áut patria medzi veľmi náročných klientov. Obdivujú kvalitu, originalitu prístupu a jedinečnosť, vďaka ktorej vyniknú v dave. Nájdu sa však aj takí, pre ktorých je to stále málo. Klienti malosériových špecialistov orientujúcich sa „šľachtenie“ najurodzenejších sériových vozidiel bývajú tí najnáročnejší a aj v rámci úzkej skupinky vyvolených sa chcú odlíšiť. Ruku v ruke s tým ide aj cena a, samozrejme, kvalita takto upravených áut. O to náročnejšie bývajú ich úpravy. V tomto svete sa chyby skrátka neodpúšťajú a prežijú tu naozaj len tí najlepší.

Ideme do elektriky

K špičke v odbore úprav patrí aj spoločnosť Hennessey Performance Engineering z amerického Texasu, ktorá sa prvýkrát v histórii púšťa do úpravy sériového elektromobilu. Podľa jej predstaviteľov totiž rastie skupina náročných zákazníkov, ktorí sa stále častejšie rozhodujú pre elektromobil, no zároveň ich neopúšťa túžba odlíšiť sa. Práve na túto cieľovú skupinu sa v Hennessey rozhodli „zaútočiť“ a ponúknuť im niečo výnimočné. A šli na to pekne od podlahy. Objektom ich úprav sa totiž stalo nové elektrické Porsche Taycan.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zatiaľ opatrne, neskôr skúsime viac

V prvom kole sa konštruktéri Hennessey pustili len do optických úprav auta. Ako sami priznávajú, už sériové parametre modelu Taycan udivujú a „šľachtenie“ jeho techniky nie je nijak jednoduchým procesom. Jednoducho povedané, najskôr sa musia naučiť, ako s elektrickými pohonmi pracovať, skúsiť objaviť ich slabé stránky a časom sa sústrediť na ich jemné a precízne dolaďovanie. Chce to však čas. Kým sa ta stane, ponúka Hennessey aspoň vizuálne upravený Taycan s inými kolesami a upraveným exteriérom aj interiérom. Neskôr môžeme takmer s určitosťou očakávať aj verziu s vyšším výkonom, než má súčasné sériové Porsche Taycan Turbo S (761 k). Zatiaľ si však nároční klienti spoločnosti Hennessey musia vystačiť s prvým, výlučne „optickým“ levelom úprav.