Mercedes-Benz F 800 Style je pohľadom do budúcnosti

Mercedes-Benz F 800 Style je pohľadom do budúcnosti

V F 800 Style je prvý krát uplatnená inteligentná technológia zobrazovania so zameneraním sa na elektrický jazdný režim, zrkadlový displej, ktorý stiera rozdiel medzi pohľadom do blízka a do ďaleka čím prispieva k zlepšeniu bezpečnosti i šetrí oči a tiež rozhranie HMI s dotykovou plochou Cam-Touch-Pad na intuitívne a bezpečné ovládanie bez prekrývania obrazovky prstami. Funkcia Range on Map zase informuje vodiča o dojazde pri jazde na elektrinu vo forme 360° pohľadu na mape.

Interiér Mercedes-Benz F 800 Style je taktiež zmesou extrémnych tvarov a materiálov

Interiér Mercedes-Benz F 800 Style je taktiež zmesou extrémnych tvarov a materiálov

Bezpečnosť automobilu zvyšujú napríklad asistent sledovania vozidiel v dopravnej zápche,  ktorý za vodiča prevezme vedenie (pozdĺžne i priečne) vozidla až do rýchlosti 40km/h, ako aj ďalší novátorský systém ochrany PRE-SAFE 360° pozorujúci okolie vozidla i vzadu. Asi 600 milisekúnd pred hroziacim nárazom zozadu aktivuje brzdy. Môže tak zabrániť sekundárnym nehodám – napríklad nekontrolovanému katapultovaniu zasiahnutého vozidla do oblasti križovatky alebo na priechod pre chodcov.

Novo vyvinutá, pre vozidlo použitá platforma dvoch alternatívnych pohonov je zároveň celosvetovým unikátom v triede veľkých limuzín. Hybridný pohon plug-in uvedie Mercedes-Benz do sériovej výroby v nasledujúcej generácii triedy S.

K tomuto autu vám ešte samozrejme prinesieme TopSpeed.sk video priamo z autosalónu.

zdroj: Mercedes-Benz Slovakia

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov