Bugatti Veyron sa vyrába 5 rokov. Od počiatku ktosi kdesi určil, že ich neurobia viac než 300 ks, vrátane roadstera. Teraz však viac než predtým letia svetom internetu správy o tom, že jesenný autosalón v Paríži by predsa len mohol byť miestom premiéry až 883 kW verzie (1200 k). Odhaduje sa, že super Veyron dostane prívlastok SS - Super Sport, ako dostala v 90. rokoch extra ostrá verzia EB110 SS a kedysi predtým v 30. rokoch typ 55. Megavýkon a dve Ská nie sú vraj jediné zmeny. Reči šíria, že novinka bude mať na sklonku svojho života aj menšiu hmotnosť, tak ako sa na Super Sport patrí. A nie len tak, o 10 kg, ale o celých neuveriteľných 300 kg vážení! Ak je toto pravda, v novom Veyrone môžu začať kozmonauti trénovať preťaženia pred letom nad oblohu...

Pohotovostná hmotnosť "sériovky" je takmer 1 890 kg, Grand Sport na cestu tlačí váhou dokonca 1 915 kg. Ich výkonová hmotnosť je šialených 2,57 kg/kW a 2,6 kg/kW. Ak bude verzia Veyron SS vážiť len 1 590 kg, SEDÍTE DOBRE?, jeho výkonová hmotnosť aj bez navýšenia výkonu by bola ohromných 2,16 kg/kW. Keď k tomu prirátam 200 nových koní, dostávame sa na BOLESTIVÝCH 1,8 kg/kW!

Ak je to pravda, v novom Veyrone SS môžu kozmonauti trénovať preťaženia pred letom nad oblohu...

Tieto fámy, samozrejme, podporili reči o tom, že novinka nebude pálit na stovku za skutočne pre telo nepríjemných 2,5 s (mám opakovanú osobnú skúsenosť), ale za vyslovene bolestivých a omdlievacích 2,2 s. A tu sranda neskončí, ale až pri rýchlosti 425 km/h, čo má byť nový vrchol pre auto v sériovej výrobe. Hmmm, teda sériovej. Veyronu SS nemá byť viac než 10% produkcie. Teda len 30 ks a cena každého má byť až o 50% vyššia než doposiaľ, teda 1 500 000 €. Ale možno je to všetko len krásnym snom, a v Paríži na jeseň naďabíme na hybridnu bugatku, alebo elektromobil? :)

Zatiaľ aspoň malá galéria modernizovanej verzie, ktorá mala premiéru na jar v Ženeve.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 20 obrázkov