Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Piesok bude vo vzduchu do konca týždňa

Meteorológovia predpokladajú, že nad naším územím bude tento jav trvať do začiatku víkendu. „Keďže očakávame aj zrážky, neodporúčame umývať autá či okná. Spolu s dažďovými kvapkami budú totiž k zemi padať aj čiastočky saharského prachu, ktoré po uschnutí vody zostanú viditeľné,“ zverejnil server imeteo.sk 

Samozrejme, ak máte auto viac znečistené, povedzme od trusu, či od čiastočiek padajúcich zo stromov, alebo od hmyzu (všetko to totiž poškodzuje lak auta), jednoznačne si auto aspoň opláchnite čím skôr, prípadne ochráňte karosériu aspoň konzervantmi, ako vosk, pasta, nanotechnológiami... Vďaka ním piesok jednoducho spláchnete tlakom vody z wapky a auto bude za pár sekúnd čisté.

Ak však chcete vykonať pravidelnú očistu vášho štvorkolesového miláčika, je určite lepšie vhodné počkať pár dní. Ak vám vozenie na čistom aute robí radosť, tých pár eur určite neoľutujete a v novom týždni ho umyjete opäť. Jednoznačne odporúčame si pozrieť prehľad počasia, aby ste nerobili jednu prácu 2x.

Umývanie auta sú starosti, alebo potešenie? Pre koho ako. Človek, ktorý má rád svoje auto, ho aspoň raz za mesiac umyje, alebo dá umyť. Pozrite si, čo všetko sa na aute umýva a teoreticky aj to, ako to robiť v domácich podmienkach v našom článku Viete ako správne umyť auto? Čo všetko na aute umývať?

Zdroj: imeteo.sk

Foto: shutterstock