Napríklad, keď kupuje ojazdené auto. Ak mnohými inými parametrami vyhovuje, koža vnútri nebude dôvod ho nevziať. Náš Mercedes SLK350 typ R171 už má viac než desať rokov, no až na drobnosti sme s ním veľmi spokojní. Práve jednou z drobností, ktorá nás dlho netešila, bol stav kože na oboch, hlavne na vodičovej sedačke. Až som sa raz dal do reči s chalanmi z BeautyCar Detailing. Tvrdili mi, že na vec majú zaručené riešenie. Bol som trochu skeptik, no keď mi ukázali obrázky, nechápal som... Predtým som ich vnímal ako borcov na detailing karosérií a realizátorov keramických ochranných vrstiev značky Modesta, ktorú mi pred časom dali na BMW M3. Že dokážu zapracovať na interiéroch áut som nejako nevnímal.

Toto je pôvodný stav vodičovho sedadla.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Slovo dalo slovo a SLK som k nim na pár dni zaparkoval. Ide o štýlové parkovanie, garáž by bolo v tomto prípade sprosté slovo. Oveľa výstižnejšie znie štúdio. Autá tu doslova hýčkajú. Stoja na koberci, svetlá všade naokolo, pohodlné sedenie aj atmosféra.
 

Popraskaná, vyšúchaná, vyblednutá, prosto zostarnutá koža je po krátkej kúre v BeautyCar Detailing štúdiu ako nová. Čo vám budem rozpisovať, najlepšie hovoria obrázky stavu pred a po. Ak vás zaujíma aký to má postup, pozrite nižšie 6 krokov, ktoré chalani z BCD stručne definovali.

Renovácia kože v podaní BeautyCar Detailing:

1) Treba začať komplexným vyčistením kože organickým rozpúšťadlom. Potom je čistá tak, že sa z nej dá jesť.

2) Namiešanie farby musí sedieť na 100 %. Nerobí sa podľa žiadnych kódov, či vzorkovníka, ale podľa šikovného oka.

3) Poškodené časti sa tmelia takzvanou tekutou kožou. Musí to byť precízna a pedantná práca, lebo výsledok závisí práve od tohto a predošlého kroku.

4) Namiešaná farba sa na povrch strieka, nech sa dostane všade, kde je to potrebné. Aplikuje sa po vrstvách, kým poškodenie nezmizne.

5) Pri striekaní sa zväčša zafarbí aj prešívanie. Ak nie je vo farbe kože, dokresľuje sa špeciálnymi ceruzkami, aby bol výsledok naozaj 100%-ný. Aj tu je schovaný ten detailing z názvu firmy :)

6) Na koniec sa na sedadlá nanesie ochranný vosk, alebo iný prostriedok.

Trvácnosť tejto kúry je veľmi individuálna, pretože na ňu má vplyv veľmi veľa faktorov, napríklad, čím a ako sa koža čistí, či sa vôbec čistí, či sa aplikujú ochranné prostriedky no hlavne ako ju mechanicky na rovnakých miestach začnete znova poškodzovať cvočkami na nohaviciach. Cena tejto práce sa určuje po obhliadke auta a lepšom spoznaní poškodení interiéru. Ale aspoň orientačne uvádzam malý výsek z cenníka, ktorý nájdete na webstránke s odkazom nižšie:

Oprava kože a čalúnenia od 48 Eur
Priemerná cena renovácie koženého sedadla 128 Eur
Priemerná cena renovácie kompletného koženého interiéru 360 Eur

foto: www.beautycar.sk

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov