Automobilový priemysel občas pekne prekvapí. V tomto prípade síce nejde o žiadneho veľkosériového producenta, ale o sebavedomú manufaktúru Aznom Automotive, no čo stráca na veľkosti produkcie, to doháňa svojím štvorkolesovým produktom. Toto naozaj nemá obdoby.

Originálny vzhľad si naozaj s ničím nepomýlite.

Palác na kolesách, ale pre koho?

Taliani poňali projekt hyperlimuzíny naozaj poriadne výstredne. Ich cieľom bolo postaviť výnimočné auto pre výnimočných ľudí, Aznom dokonca hovorí o pojazdnom paláci, ktorý bude výnimočný v každom ohľade. A evidentne sa mu to podarilo. Dizajn je samozrejme subjektívna disciplína a to, čo sa niekomu nemusí páčiť, môže pre niekoho predstavovať vrchol automobilového umenia, tvary a najmä detaily modelu Palladium sú však naozaj dosť silnou kávou. Podporujú ju aj zaujímavé technické riešenia, napr. otváranie zadného batožinového priestoru pripomínajúce veľkú zásuvku.

Kabínu dokáže výrobca v maximálnej možnej miere prispôsobiť vkusu či nevkusu nového majiteľa, čo Aznom patrične predvádza už na demo vozidle určenom pre novinárov a potenciálnych kupcov. Tých bude mimochodom vraj len desať a výrobca im výjde pri konfigurácii auta maximálne v ústrety. Cena nie je známa, jej rozptyl však bude vysoký a priamo úmerne závislý od požiadaviek klientov.

Voľbe materiálov a ich farieb sa vraj medze nekladú. Stačí mať odvahu a dosť peňazí.

S americkým železom

Technický základ talianskej hyperlimuzíny tvorí pick-up Ram 1500, čo prezrádzajú tvary palubnej dosky aj benzinový motor 5.7 V8 pod jej prednom kapotou. Ten je naladený na 522 kW (710 k) a 950 Nm, čo 2 650 kg ťažkej limuzíne zabezpečuje max. rýchlosť 210 km/h a zrýchlenie 0-100 km/h za 4,5 s. Aznom Automotive prezradil, že emisie, ani kombinovaná spotreba ho nijako neobmedzujú, väčšinu svojej produkcie totiž plánuje umiestniť mimo krajiny EÚ.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov