Ak je práca vaším koníčkom, tak nemusíte pracovať ani minútu. Krátky film Paper Dreams zachytáva príbeh rakúskeho študenta strojníctva, ktorý si vo voľnom čase stavia papierové modely formúl a pretekárskych áut. Volá sa Paul a autíčka lepí od 8 rokov. Najprv sa venoval modelom, ktoré si kúpil, ale po nejakom čase ho to prestalo baviť. Začal si pretekárske stroje navrhovať sám podľa predlohy.

Rakúsky študent Paul so svojimi modelmi dostal na takú úroveň, že si ho všimli v Red Bull Racing. Splnil sa mu sen a teraz pracuje ako dizajnér kompozitných dielov v jednom z najlepších tímov F1.

Paul si zvolil mierku 1:10, autá vyšperkoval do najmenších detailov a to aj na miestach, kde to nie je vidieť. Na jeho modeloch nájdeme všetko, šasi, motor, prevodovku, brzdy, sedadlo, pedále, chladiaci systém... Autá stavia ako skutočné, len menšie. Každé má asi 6500 dielov a Paul ho dokáže postaviť za približne 800 hodín.

Papierový Red Bull RB7 Sebastiana Vettela

Hotové modely a progres stavby nových áut začal zverejňovať na svojom blogu. Šéf dizajnér Red Bull Racing, Rob Marshall si všimol šikovnosť mladého Rakúšana a pozval ho do továrne na pohovor. Paul získal prácu snov, teraz je súčasťou jedného z najlepších tímov v F1, kde navrhuje kompozitné diely pre autá Sebastiana Vettela a Daniela Ricciarda.