Paul Walker bol známy ako predstaviteľ Briana O’Connora zo série filmov Rýchlo a Zbesilo. No s autami bol úzko spätý aj jeho život mimo plátna. Okolo rýchlych áut sa pohyboval už od malička, keďže jeho starý otec bol pretekár a vášeň pre motorizmus mu zostala až do jeho tragickej autonehody.  Web The Smoking Tire ešte v roku 2012 zverejnil video prehľadu úžasnej zbierky, o ktorú sa Paul delil s Rogerom Rodasom. Predstavitelia tejto stránky vtedy nezverejnili komu autá vo videu patria. Pravdu odhalili až nedávno, pretože vzhľadom na osud ich majiteľov už nie je dôvod to tajiť.

V zbierke je množstvo výnimočných Mustangov.

Niet divu, že sú v zbierke naozaj výnimočné kúsky, keďže sa spoločne zaoberali predajom exkluzívnych áut. Paradoxne je tam okrem zástupu Mustangov aj množstvo európskych kúskov. Zaujímavé je, že sa nejedná prevažne o značky, ako Ferrari či Lamborghini, ako by sa dalo čakať. Hoci je v zbierke aj pár áut so žrebcom na kapote, zaujme skôr kárami, ako BMW M1, niekoľkými kusmi BMW M3 E30, či M3 E36 Lightweight, alebo autami ako 911 Turbo a 911 GT3 RS.  V zbierke ale nechýbajú ani japonské autá, ako Nissan Skyline či Toyota Supra. Ako Paul, v roku 2013, povedal v rozhovore pre magazín AskMan.com, bol skôr fanúšikom európskych áut ako americkej produkcie. Sám sa vtedy priznal, že medzi jeho najobľúbenejšie autá, ktoré vlastní, patrí BMW 2002 Touring v originálnej úprave od firmy Alpina z roku 1974, Ford Escort Cosworth a BMW M3 E36 Lightweight, ktorých mal niekoľko. Veľmi si však cenil aj japonské autá, medzi ktorými vypichol bielu Toyotu Supra z roku 1995 a Nissan Skyline R33.

Paul mal rád najmä európske autá, čo potvrdzuje aj celý zástup M3-ok.

Ak sa vám zbierka páči, niektoré kúsky môžu byť vaše. Okolo 30 áut z nej totiž pôjde do dražby. Budete však musieť trochu pátrať. Predávajúci, podľa vlastných slov, nechcú ťažiť z tragédie a zvyšovať tak cenu. Pri predaji áut preto nebude nikde spomenuté, že sa jedná o kúsky práve z tejto zbierky. 

Zdroj: carscoops, AskMen