V najbližších dňoch si všetci dávajme pozor na rýchlosť. Dopravní policajti si posvietia na naše tachometre ešte viac ako inokedy. Na našich cestách rovnako ako v celej Európskej únii prebieha dopravno-bezpečnostná akcia. Jej hlavným iniciátorom je európska stavovská organizácia dopravných policajtov TIPSOL. Zvýšená frekvencia radarov potrvá až do nedele (20.4.).

Policajné radary nájdete najmä na frekventovaných úsekoch.

Už o niekoľko dní sa rozpúta celoslovenské sťahovanie zo západu na východ. Veľa ľudí na svoj transport využije práve autá. Policajti budú teda monitorovať najmä frekventované, nehodové alebo inak exponované úseky. Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia Policajné zboru, uviedla, že prítomnosť policajtov na cestách bude mať aj preventívny charakter a v prípade potreby budú policajti na preplnených miestach riadiť premávku.

Dopravná akcia bude prebiehať na území celej Európskej únie. Ak teda plánujete cestu mimo Slovenska, myslite na to, že radary za našimi hranicami nezmiznú.

Polícia bude určite využívať aj meranie rýchlosti, ktoré vám pokutu doručí do pohodlia domova.

Napriek tomu, že policajná akcia zameraná najmä na rýchlosť končí v nedeľu, muži zákona budú na cestách aj v pondelok a v utorok. Veľkonočný pondelok prinesie zvýšené riziko výskytu vodičov pod vplyvom alkoholu. Vo večerných hodinách a v utorok zase odštartuje obrátené sťahovanie a teda z východu na západ.

 

Počas Veľkonočných sviatkov, a nielen vtedy, jazdite opatrne. Strážte si ručičku svojho tachometra a buďte najmä ohľaduplní k sviatočným vodičom. Oni to nemyslia zle. :)

 

Zdroj: TASR

Prečítajte si aj:  Dopravná polícia na Slovensku pripravuje revolúciu!