Vo štvrtok 13. 10. 2016 sa bude konať posledná rozlúčka s bývalým prezidentom SR. Pripravte sa preto na dopravné obmedzenia v Bratislave

Polícia SR naviac upozorňuje, že pôjde o nevyhnutné obmedzenia počas smútočného sprievodu z Bratislavského hradu do Prezidentského paláca, následne do Dómu sv. Martina a v okolí Ondrejského cintorína na Ul. 29. augusta. Taktiež môže dôjsť k čiastočným dopravným obmedzeniam pri presune zahraničných delegácií z letiska M. R. Štefánika na Bratislavský hrad v dopoludňajších hodinách, o ktorých polícia bude informovať podľa aktuálnej dopravno-bezpečnostnej situácie.

Uzavretie niektorých ulíc môže mať negatívny vplyv i na okolité hlavné ťahy. Preto si pripravte veľkú dávku trpezlivosti.

Uzatvorených bude viacero ulíc

V čase 11:30 h do 13:30 h budú pre cestnú dopravu úplne uzatvorené Palisády, Hodžovo námestie, Staromestská ulica a Banskobystrická ulica; taktiež v tomto čase nebude prejazdná Štefániková ulica. Doprava bude odkláňaná na Pražskej ulici, Mýtnej ulici, Kollárovom námestí a v Petržalke počas uzatvorenia Mosta SNP z Panónskej cesty na Eisteinovú ulicu. V uvedenom čase nebude premávať ani MHD!

Uzatvorenie Staromestskej ulice potrvá do ukončenia zádušnej omše v Dóme sv. Martina približne do 16. hodiny. Časový posun nie je vylúčený, bude závisieť od vývoja dopravno-bezpečnostnej situácie.

V čase od 07:00 h do 14:00 h z bezpečnostných a technických dôvodov nebude možné státie či parkovanie vozidiel na Palisádach vrátane chodníka. Polícia sa obracia na vodičov, aby svoje vozidlá preparkovali na iné miesta. Pokiaľ tak neurobia, polícia pristúpi k odťahu vozidiel.

Zdroj: MINV