Najkratšia doba splácania 18/24 mesiacov

Najkratšia možná doba splácania auto úveru je 18 mesiacov, prípadne 24 mesiacov. Výška splátky je, samozrejme, vyššia ako pri dlhšom splácaní, ale klient splatí úver skôr. To sa prejaví pri celkovom preplatení úveru, čiže klient preplatí menej ako pri dlhšej dobe splatnosti. To je síce výhoda, ale výška splátky môže byť pre niekoho tak vysoká, že si ju nebude môcť dovoliť splácať. Tento variant využívajú hlavne ľudia, ktorí nechcú byť zadlžení a chcú sa úveru zbaviť čo najskôr.

Výhody: menšie celkové preplatenie        Nevýhody: Vyššia mesačná splátka

Stredná doba splácania 36/48 mesiacov

Stredná doba splácania je 36 alebo 48 mesiacov. Hovorí sa, zlatá stredná cesta. Doba splácania je približne rovnaká ako si väčšina klientov plánuje auto nechať. Po tejto dobe auto predajú a kupujú si ďalšie. Preplatenie za toto obdobie nie je vysoké a výška mesačnej splátky je prijateľná. Strednú dobu splácania využívajú hlavne podnikatelia a živnostníci. Splátku úveru si odpisujú v účtovníctve, auto využívajú aj na podnikanie a po 3-4 rokoch ho musia meniť za novšie.

Výhody: prijateľné preplatenie, možnosť častejšie meniť auto, prijateľná mesačná splátka

Nevýhody: prakticky žiadne

Najdlhšia doba splácania 72/84 mesiacov

Najdlhšia možná doba splácania je 72, prípadne až 84 mesiacov. Pri takej dĺžke splácania klient celkovo prepláca viac. Mesačná splátka je však najnižšia, čo zaujme hlavne klientov limitovaných sumou, ktorú si môžu mesačne dovoliť platiť. Preplatenie zase nie je také vysoké, aby klienta odradilo. Klient by nemal ísť so svojou výškou splátky za úver "na hranu", aby sa nestalo že v jeden mesiac sa zvýšia výdavky a neostane mu na splátku. To vedie k omeškaniu splácania, čo pre klienta nie je dobré. Odporúčame vybrať si nižšiu splátku, aby klientovi ostala rezerva v prípade nepredvídaných výdavkov. Vždy predsa môžete využiť možnosť predčasného splatenia, ak chcete auto vymeniť, predať skôr ako Vám skončí úver.

Výhody: najnižšia mesačná splátka, auto si môže dovoliť väčšina klientov, možnosť predčasného splatenia

Nevýhody: vyššie celkové preplatenie

Ak si však nie ste istí, čo bude pre Vás výhodnejšie, nechajte to na odborníkov vo www.autoleasing.sk a dostanete od všetky varianty dĺžky splácania na porovnanie. Ušetrite čas a peniaze, všetko pre vás urobia špecialisti na financovanie áut autoleasing.sk - „Z pohodlia Vášho domova“. Na výpočet splátok na auto kliknite na "rýchla  kalkulácia" na www.autoleasing.sk

V budúcom článku č.6 sa dozviete: „Ak kupujem auto od súkromnej osoby , dostanem auto  úver?“


Predošlé časti poradne ako sa dostať k autu na splátky:

http://www.topspeed.sk/ako-financovat-auto-autoleasingsk.html

http://www.topspeed.sk/cez-koho-financovat-auto.html

http://www.topspeed.sk/ako-prebieha-proces-poskytnutia-auto-uveru.html

http://www.topspeed.sk/co-treba-spnat-aby-som-dostal-auto-uver-leasing.html

http://www.topspeed.sk/leasing-alebo-uver.html