Volant je najviac ohmatanou vecou v aute. A na čo sa siaha, to sa opotrebuje. Preto si veľa ľudí stále dáva na volant rôzne nevkusné poťahy. To je jedna z vecí, ktoré by som do auta v živote nedal.


No volant sa opotrebuje rýchlejšie, ako by sme chceli. Urýchli to pot, prstene a ani dlhé nechty mu na živote nepridajú. No komu by sa chcelo denne šoférovať auto v rukaviciach? Asi nikomu...

Volant je jedným z najväčších zdrojov baktérií v aute. Pri čistení ho nezanedbávajte. Pozor na agresívnu chémiu, ktorá mu uškodí!

Ak auto bežne používate, opotrebovaniu volantu sa nevyhnete. Čo potom? Máte na výber zohnať z internetu, alebo z vrakáča rovnaký... Ďalšou cestou je dať ho očalúniť. Ceny sa za bežnú prácu pohybujú zhruba od 50 €. Lenže ak máte individuálne požiadavky, akými sú zmenšenie priemeru volantu, alebo kombinácia materiálu, cena rapídne narastá. Predsa len, ide o ručnú a zákazkovú prácu. Tretia možnosť je volant vymeniť za úplne iný.


A posledná možnosť je si ho očalúniť doma sám. A dokonca vás môže vyjsť podstatne menej ako vyššie spomenutých 50 €. Ak ste kutil a viete štopkať ponožky, iste to pre vás nebude ťažké. Ako si očalúniť volant doma vám ukáže video...:)

Volant nemusí byť iba kožený. Môžete použiť alkantaru, textil... Záleží na vkuse.