Niektorí motorkári sa prosto nevedia dočkať a hneď ako cesty len trochu oschnú, musia sa ísť na dvoch kolesách vybúriť...

Motorkári by mali byť pri návrate na cesty mimoriadne opatrní. Počas prvých jázd by sa mali "rozohriať" a jazdiť pomalšie. Je jasné, že v týchto teplotách pod 15°C pneumatiky zďaleka nebudú držať ako v lete. Komu ale niet rady, tomu niet pomoci. Motorka má len dve kolesá, každý pád znamená kontakt tela s vozovkou, alebo iným pevnejším predmetom, než je ľudské telo. Okrem chýb motocyklistov sa na tragédiách podieľa aj nízka ohľaduplnosť a obozretnosť vodičov áut. Tí akoby pozabudli, že sa na cestách vo väčšom množstve pohybujú aj motorkári. A nielen oni, ale aj cyklisti a deti.

Ak máme byť tolerantní k motorkárom, chceme, aby oni boli tolerantní k nám a neohrozovali nás často riskantnou jazdou.

Ak máme byť my tolerantní k motorkárom, tak chceme, aby aj oni boli tolerantní k nám. Častokrát sa preháňajú neprimerane vysokou rýchlosťou. Priblížia sa k autu behom chvíľky a vodič už nemá šancu vôbec zareagovať. Ale aby som motorkárom len nekrivdil. Ak vidíte, že sa z diaľky približuje motorka, radšej jej uvoľnite cestu. Aj za cenu, že vám trochu klesne ego. Mávnite nad tým rukou a pomyslite si svoje...

Motorka síce v ideálnych podmienkach brzdí rovnako ako auto, ale stačia nerovnosti, voda, alebo znečistená vozovka a brzdná dráha a nestabilita motorky rapídne narastá. 

S motorkami to naozaj na cestách nie je sranda. Pozrite si zostrih videí zosnímaných palubnými kamerami. Upozornenie: niektoré nehody sú riadne kruté.