Vyzerá to, že nový dizajnový jazyk Volva, spolu s technickými inováciami a zásadnou zmenou interiéru sú zásah priamo do čierneho. Nedávno predstavené Volvo XC90 sa totiž predáva doslova "ako teplé rožky". Predaj sa totiž začal limitovanou sériou First Edition v čiernej farbe a štítkom s poradovým číslom. Už o 47 hodín po spustení on-line predaja malo všetkých 1 927 kusov svojho majiteľa. Teraz automobilka predstavila ďalšiu čerešničku na torte a to jednu z vrcholných výbav XC90-ky.

Už o 47 hodín po spustení on-line predaja limitovanej série First Edition, malo všetkých 1 927 kusov svojho majiteľa.

Áno, presne tak, jednu z vrcholných verzii. Volvo totiž ponúka hneď dve top línie výbavy so zásadne odlišným charakterom. „V podstate sme bývalú najvyššiu úroveň výbavy nahradili dvomi verziami – Inscription a R-Design. Obidve obsahujú prvky vyššej úrovne, pozorne vybrané tak, aby podčiarkli ich jednotlivé osobité štýly,“ povedal Alain Visser, viceprezident Volvo Car Group pre marketing. Zatiaľ, čo Inscription je navrhnutá s ohľadom na eleganciu a luxus, R-Design má SUV pridať agresívnejší športový štýl. Exteriér XC90 vo výbave R-Design sa líši najmä novou mriežkou chladiča, predným spojlerom a dvoma koncovkami výfuku integrovanými v zadnom nárazníku. Inú povrchovú úpravu dostali aj kryty spätných zrkadiel, strešné lišty, či rámy okien.

„V podstate sme bývalú najvyššiu úroveň výbavy nahradili dvomi verziami – Inscription a R-Design. Obidve obsahujú prvky vyššej úrovne, pozorne vybrané tak, aby podčiarkli ich jednotlivé osobité štýly,“ povedal Alain Visser, viceprezident Volvo Car Group pre marketing.

Zmeny sa samozrejme nevyhli ani interiéru. Samozrejmosťou sú športové sedadlá R-design, čalúnené v kombinácii kože a textilu. Perforovanú kožu dostal na svoj povrch aj volant a radiaca páka. Bez zmeny nezostal ani displej pred vodičom, ktorý má novú grafiku. Zaujímavosťou, ktorá dodá autu punc exkluzivity, je kožený diaľkový ovládač R-Design. Ak by ste však očakávali športovejšie jazdné vlastnosti, či vyšší výkon, zrejme zostanete sklamaní.