Talentovaná Lucie Panáčková má ešte len 21 rokov. Držíme jej prsty.

Talentovaná Lucie Panáčková má ešte len 21 rokov. Držíme jej prsty.

Špecializovaný program New Praga Generation na náš okruh prinieslo spojenie holdingu Praga Racing a samotného okruhu Slovakia Ring. Ide o zmes tvrdého tréningu, testov a výberu tých najlepších talentov. Najlepší získajú licenciu FIA a môžu sa stať profesionálnymi jazdcami Praga Racing Teamu.


Nedávno sa ukončil 3 dňový výberový proces, kde medzi sebou bojovala 11 členná skupina nádejných profesionálov vo veku od 16 do 26 rokov z Holandska, Belgicka, Rakúska, Nemecka, Česka a Slovenska. Dni plné vône benzínu a spálených pneumatík začali záťažovými testami, psychotestami a mentálnou prípravou. Po prvýkrát mohli mladí pretekári ukázať svoje schopnosti jazdou na čas na motokárach Praga. V ten istý deň sa všetci predviedli na Attackoch. Následne ich rozdelili na 2 skupiny. Výber pokračoval jazdou na Radicale. Len 5 najlepších dostane šancu sadnúť si za volant stroja Praga R4S, ktorý predstavuje veľké finále. Tento proces spoľahlivo oddelí najlepších od tých, ktorí potrebujú ešte dlhý tréning. Motoristický šport je nákladná záležitosť. Cena tohto 3 dňového programu je 5900 €.

Slovakia Ring ponúka mladým budúcim profesionálom zmes testov, tréningu na trenažéroch a jázd. Vrcholom je Praga R4S.
Leo Hrobárek je sľubný slovenský talent. Projekt New Praga Generation prináša svoje výsledky.

Leo Hrobárek je sľubný slovenský talent. Projekt New Praga Generation prináša svoje výsledky.

Absolventi programu New Praga Generation okrem cenných skúseností bojujú ešte o jednu vec, ktorou je možnosť zúčastniť sa ako člen Praga Racing Teamu na budúcoročných 24 hodinových vytrvalostných pretekoch 2013 Dunlop 24h Dubai.
Výchova mladých nádejí má aj svoje výsledky. Veľký rozruch spôsobila Beitske Visser, ktorá nastúpila v seriáli Dutch Supercar Challenge. Obrovský talent ukázal aj slovák Leo Hrobárek. Talentom je aj 21 ročná Lucie Panáčková: „Do New Praga Generation som sa dostala vďaka svojim predchádzajúcim výkonom na motokárových okruhoch. Zažila a naučila som sa tu veci, ktoré v iných tímoch nie sú, od psychologickej prípravy až po ostré jazdy na Prage R4S, jednoducho všetky kroky smerujúce k tomu, aby sa piloti dokázali optimálne rozvíjať. Program je skvelá príprava na prechod do skutočného GT pretekania. A Praga je neuveriteľné auto – nikdy som nesedela v ničom podobnom...“

Motoristický šport je poriadne nákladnou zábavou a vášňou. Samotný 3 dňový program stojí 5900€.

Motoristický šport je poriadne nákladnou zábavou a vášňou. Samotný 3 dňový program stojí 5900€.