Zo športových áut majú ženy najradšej Porsche 911.

Zo športových áut majú ženy najradšej Porsche 911.

Súťaž bola rozdelená na kategórie: rodinné, športové, luxusné a úsporné autá. Nakoniec vzišiel celkový víťaz. Páni, mali by sme vedieť, že ženy majú najradšej Range Rover Evoque. Okrem toho, že zvíťazil v kategórii luxusných áut, je aj celkovým víťazom.

Rodinné autá ovládlo BMW 3. To je jasný znak toho, že ženy vedia čo je dobré. Za ním skončilo Audi Q3 a na treťom mieste skončil Ford Focus. Ako som už spomenul, medzi luxusnými autami dominuje Range Rover Evoque, ktorý nasleduje Jaguar XJ a Audi A6.

Anketa Ženské auto roka vznikla v roku 2009. Ženám väčšinou nezáleží na tom, aké má auto zrýchlenie. Ide skôr o celkový dojem.

Ženy majú rady aj športové autá. Jednotkou tejto kategórie je Porsche 911. Druhé miesto patrí Jaguaru XKR a na treťom mieste skončil Mercedes SLS. Presným opakom tejto časti ankety sú úsporné autá, kde zvíťazila Honda Civic. Potom skončil VW Up! a Ford Fiesta.

Po všetkých týchto kategóriách sú celkové výsledky, kde je na prvom mieste Range Rover Evoque. Druhé skončilo BMW 3 a tretie je Audi Q3.

Porota, ktorá bola zložená zo ženských motoristických novinárok z 12 krajín, rozhodla o výsledkoch v Holandsku. Tie boli následne prezentované v Paríži.

Zdroj: womensworldcoty.com

Víťazom rodinnej kategórie je BMW radu 3.

Víťazom rodinnej kategórie je BMW radu 3.