NIKDY, naozaj NIKDY neposielajte žiadne peniaze vopred! Nech sa môže zdať ponuka akokoľvek zaujímavá, opatrnosť je VŽDY na prvom mieste

Následne Jano pochopí, že toto je životná výzva, to bude frajer, skoro nové auto za takú cenu! Posiela teda pánovi Hajzlovi žiadosť o ďalšie informácie s otázkou, či si môže auto prísť pozrieť osobne. Odpoveď príde takmer okamžite (veď pán Hajzel nemá čo na robote, len klamať, pardón predávať super výhodné autá cez internet okolo ktorých ani len nešiel na ulici). Pán Hajzel mu s ľútosťou odpisuje, že žiaľ, auto je už v Anglicku a on osobne teraz lieta kde kade po svete, takže mu nemá ako auto ukázať. Ale má riešenie! Auto mu dokáže poslať cez miestneho autodopravcu (ktorého už má overeného) a to priamo na Slovensko. Ak sa bude Janovi auto páčiť, tak zaň pošle peniaze pánovi Hajzlovi do Anglicka, ak nie, do desiatich dní ho na náklady pána Hajzla zase pošle späť. Jano nestačí lapať po dychu, toto musí byť jeho štastný deň! To by bol hriech nevyužiť.

Okamžite teda píše späť s návrhom dátumu poslania. Pán Hajzel je veľkorysý človek, dátum schvaľuje a začne prípravu na prepravu auta. Avšak, ešte pekne poprosí Jana, že keby sa nehneval a poslal mu aspoň časť kúpnej sumy ako zálohu aby videl, že to skutočne s kúpou myslí vážne. Má tak urobiť cez Western Union, je to údajne bezpečné pre oboch. Janovi sa to najprv nezdá, nechce dať z ruky preč svoje peniaze, avšak toto je veľmi lákavé. Tak si aspoň pre svoj dobrý pocit zažiada nascanovaný technický preukaz od auta. Má pritom ten previnilí pohľad submisívneho šteniatka, už totiž nechce pána Hajzla obťažovať, len ešte toto a tlapnú si. Pán Hajzel opäť pohotovo reaguje a obratom posiela mail s prílohou, ktorá vzdialene pripomína niečo ako TP. To však nášmu Janovi stačí, je rozhodnuté a ešte dnes posiela peniaze, ako pán Hajzel chcel. Následne posiela mail s údajmi o prevode a čaká na ďalšie inštrukcie... a čaká... a čaká... Aby sme to skrátili, čaká dodnes a už sa ich nikdy nedočká. Stal sa totiž obeťou klasického podvodu s predajom auta na internete. Peniaze pán Hajzel vybral len niekoľko minút po tom, čo dostal avízo o ich odoslaní. Čudovali by ste sa, ale takýchto oklamaných a NAIVNÝCH ľudí su mraky a každý boží deň pribudnú ďalší a ďalší. Tento článok si dáva za cieľ informovať o praktikách, ktoré ľudia ako pán Hajzel, aplikujú na dôverčivých ľudí.

Aké su typické črty podvodu pri predaji áut cez internet? Na ďalšej strane sa dozviete niekoľko základných znakov pomocou ktorých zistíte, že sa jedná o pravdepodobný podvod pri predaji auta cez internet (po anglicky "fake"). Samozrejme, nie je nutné aby internetový podvodník používal všetko naraz, teda podvod nemusí mať všetky uvedené znaky, ale bude ich mať väčšinu. Číslo uvádza pravdepodobnosť toho, že sa jedná o podvod.