Z prieskumu GfK vyplynuli aj ďalšie zaujímavosti: až 85% vodičov šoféruje každý alebo takmer každý deň,  12% šoféruje minimálne 2 až 3x za týždeň.

Nadpolovičná väčšina, celkovo až 56 % opýtaných, sa považuje za starostlivých vodičov. Ide o šoférov, ktorí kladú dôraz na kvalitnú údržbu a starostlivosť o auto. Používajú značkové a kvalitné náhradné diely, palivo a starajú sa o dobrý vzhľad a technický stav vozidla. Pravidelne podstupujú s vozidlom technické prehliadky. V danom segmente sú vo väčšej miere zastúpení najmä starší ľudia, ženy, majitelia novších áut, pre ktorých je šoférovanie zároveň záľubou.


V prieskume až 93,5% vodičov uviedlo, že pozná svoju priemernú spotrebu paliva a 75% z nich realizuje kroky na jej zníženie. Medzi najčastejšie kroky patrí plynulá jazda a predvídanie vývoja dopravnej situácie či vyhýbanie sa vysokým otáčkam a prudkej akcelerácii. Takmer všetci vodiči sú ochotní zmeniť štýl svojej jazdy i tankovať špeciálne palivo za účelom zníženia spotreby. Viac ako polovica vodičov deklaruje, že vie rozoznať bežné palivo od prémiového. Ako dôvod pre jeho tankovanie uvádzajú vyšší výkon motora a ochranu pred usadeninami v motore. 2/3 vodičov sú ochotní zaplatiť za kvalitnejšie palivo viac.

„Z nezávislého prieskumu nám vyplynulo, že slovenskí šoféri majú záujem o kvalitné prémiové palivá a poznajú ich hlavné benefity. Väčšina slovenských vodičov vie, že motor je najdôležitejšou časťou každého automobilu a preto považuje kvalitné palivá za podstatné pre jeho dlhšiu životnosť. Pre týchto vodičov má Shell riešenie, ktorým sú prémiové palivá Shell V-Power, ktoré aktívne čistia váš motor, chránia jeho najdôležitejšie časti a zároveň vylepšujú jeho výkon,“ uviedol Igor Janok, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku.


O svoje auto sa stará a údržbu realizuje včas až  94,5% slovenských vodičov. Podstatnej väčšine tak záleží na dobrom technickom stave vozidla bez ohľadu na vek, skúsenosti, počet najazdených kilometrov či vek automobilu. V prípade poruchy či údržby automobilu sa približne 60% spolieha na odbornú pomoc profesionálnych servisov.


Nezávislý prieskum vypracovala spoločnosť GfK exkluzívne pre spoločnosť Shell Slovakia na reprezentatívnej vzorke 800 aktívnych šoférov, ktorí najazdia ročne aspoň 7 500 kilometrov a šoférujú častejšie ako raz za mesiac.