Superšportové Audi R8 to má pravdepodobné zrátané. Podľa MotorBeam plánuje automobilka prestať vyrábať R8 druhej generácie počnúc rokom 2020. Tá súčasná nenaplnila úspech prvej generácie. Oficiálne má ísť o slabý dopyt po superšporte, avšak existuje viacero dôvodov. Napr. aj dlhodobo skloňovaný škandál VW Dieselgate, ktorý výrazným spôsobom poznačil aj prémiové Audi.

Nie jeden, ale viacero dôvodov

Ale ani to nie je všetko. Audi odišlo z Le Mans pretekov a aj to prilialo olej do ohňa. Okolo roku 2020 má prísť nová generácia sesterského Lamborghini Huracan, Audi pre R8 však nástupcu neplánuje. Plán hybridného R8 e-Tron a 1000-koňového Scorpiona pravdepodobne padne taktiež.

R8 po boku Hondy NSX

RS Q8 s motorom z Lamborghini?

Čo sa to v automobilke deje? Priority sa menia. Audi sa zameria na update S a RS modelov a pôjde cestou ich rozvoja. Pracujú na RS Q8, ktorý bude bračekom Lamborghini Urus a prevezme jeho pohonný reťazec. Project J1 zas predpovedá príchod plnotučného veľkého 4-dverového kupé.

Bude toto Audi RS Q8?

Zdroj a foto: Motorauthority, Edmunds, Autoevolution, Motorbeam

DORIEŠILI V AUDI ŠKANDÁL S EMISIAMI?

DORIEŠILI V AUDI ŠKANDÁL S EMISIAMI?

Audi pomaly, ale iste, pilne pracuje na doriešení veľkého Dieselgate problému. Tvrdí to CEO Audi, Rupert Stadler pre ...

17. 12. 2017
VIANOČNÁ REKLAMA AUDI VO VÁS PREBUDÍ RIVALOV :)

VIANOČNÁ REKLAMA AUDI VO VÁS PREBUDÍ ...

Vianoce sú vraj najkrajším časom v roku. Pre mnohých áno... Pre tých ostatných to je čas plný nervov, naháňania sa, ...

26. 12. 2017