Na TopSpeed.sk sa motorkám zvyčajne nevenujeme, ale dnes spravíme výnimku. Máme na to dobrý dôvod, pretože po 3. etape Dakaru 2016 je jeden zo Slovákov na najlepšom mieste. Reč je o Štefanovi Svitkovi, ešte včera bol v priebežnom poradí piaty, no to už neplatí. Štefan prišiel do cieľa 3. etapy na výbornom 5. mieste a v celkovom poradí bol druhý. Tam to ale neskončilo, prvý pretekár poradia, Španiel Barreda Bort dostal minútovú penalizáciu. To posunulo Štefana na 4. miesto v etape a v súčte časov na priebežné prvé miesto!

Štefan Svitko, prvý muž priebežného poradia na Dakare 2016

Štefan Svitko je prvým Slovákom, ktorý vedie priebežné poradie Dakaru!

Štefan Svitko je historicky prvý Slovák, ktorý vedie štartové pole Dakaru! To sú výborné správy. Druhý z našich motorkárov, Ivan Jakeš, je na priebežnom 13. mieste a kamión Tatra, v ktorom sedí Jaroslav Miškolci, je na 17. mieste.

V tretej etape medzi autami ukázal svoje umenie Sebastien Loeb, ani tentoraz nenašiel nikoho, kto by ho predbehol, a etapu vyhral. Druhý skončil Nassar Al-Attiyah na X-raid Mini a tretí Giniel de Villiers na Toyote Hilux. Carlos Sainz na ďalšom Peugeot 2008 DKR už nemal problémy s motorom a do cieľa prišiel tesne za prvou trojicou. Loeb si druhým etapovým víťazstvom upevnil prvé miesto v priebežnom poradí.

Sebastien Loeb vyhral aj 3. etapu Dakaru 2016

Zdroj: dakar.com

Foto: naplnyplyn.sk