Toto fanúšikov Medveďov veľmi nepoteší, naopak fandov skvelej Tesly Model S to doslova pošle do vytŕženia. Predtým, než Mercedes predstavil nové kupé-sedan CLA sa titulom  najaerodynamickejšie auto (rozumej najlepší koeficient tvaru karosérie Cd) mohla smelo chváliť americká Tesla model S s hodnotou 0,24. Mercedes však minulý rok zakontroval informáciou, že titul najaerodynamickejšie auto sveta si berie typ CLA.

 

Treba podotknúť, že údaj 0,23 sa týka len jedného modelu a to najekonomickejšieho 180CDI BlueTec. Ostatné verzie majú toto číslo, aj vďaka športovejšej karosérii a napríklad doplnkom od AMG horšie, až po hodnotu 0,27. Spomínali sme to aj vo videoteste Mercedes CLA220 CDI

Chalani zo svetoznámeho amerického automagazínu Car and Driver urobili spoločne s profíkmi zo vzduchového tunela nezávislý test. Rozhodli sa porovnať 5 najlepších áut súčasnej produkcie. Víťazom sa stala Tesla model S s hodnotou aku uvádza výrobca 0,24. Na druhom mieste sa umiestnila Toyota Prius s 0,26. Tretie miesto má Chevrolet Volt 0,28, štvrté miesto patrí Mercedesu CLA s číslom 0,30 a za ním je Nissan Leaf 0,32. Car and Driver uvádza, že použitý model CLA bola verzia 250 CGI, to čiastočne mení pohľad na vec, no hodnota je aj tak o poznanie vyššia než uvádza výrobca. Ak rozumiete po americky, pozrite si nasledovné 4 minútové video.

 

zdroj: car and driver