Seriál KartCup ako Ladies :) tieto kočky jazdia už nejaký ten mesiac. V špičkovej, tvrdej a konkurenčne náročnejšej sérii III. Indoor Kart Cup mali babeny nedávno absolútnu premiéru. 3 mladé ctižiadostivé pretekárky sa postavili proti absolútnym slovenským špičkám halového kartingu. Už v kvalifikácii ukázali, že v tu majú svoje miesto. Z 13 tímov odjazdili kvalifikáciu na skvelom 4.mieste! Preteky boli náročné. Propozície hovoria, že každý jazdec má povinnosť dovážiť sa na hmotnosť 85 kg. Pre ženy to znamenalo dováženie o neuveriteľných 75 kg na tím. Ani toto ich však neodradilo a bojovali zo všetkých síl. Nakoniec pod tlakom kvalitných jazdcov sa tím Ladies prepadol až na 8 priečku. Ako jediné mali 2 manažérov. Viedol ich manžel jednej z nich Kirill Zajcev a otec druhej Peter Pucher (predsalen skrotiť 3 ženy nie je jednoduché :)) Vďaka nim sa v tíme jazdilo čisto, bez jedinej zbytočnej penalizácie.

Ladies sa na tieto preteky pripravovali poctivo individuálne, ale aj tímovo. Každý pondelok trénujú  na Ladies Race (ženská kartingová škola) pod vedením Renáty Zajcevovej a Tomáša Simona Krasňanského. Tu aj vznikol nápad postaviť ženský tím a dokázať niečo medzi elitou. Ich ambícia je skončiť na Indoor Kart Cupe v prvej polovici štartovného pola. V prvom kole to ušlo o 2 priečky, ale veria, že ďalšie kolá sa budú už len zlepšovať.

 

 

A čo hovoria jednotliví členovia tímu na samotné preteky?
 
Kirill Zajcev - manažér

„Musím pochváliť ženy, že boli veľmi disciplinované a preto pri riadení tímu nebol žiaden problém. Som veľmi spokojný s organizáciou a celkovým priebehom pretekov, aj keď v našom tíme je výrazný priestor na zlepšenie. Dúfam, že v ďalších pretekoch zabojujeme o vyššie priečky.“
 
Barbora Pucherová:
"S Indorom som spokojná. Zatiaľ sme ako tím na 8. mieste. Samozrejme, budeme sa snažiť ísť vyššie. Sú to veľmi dobré tímové preteky. Preto ďakujem svojím dvom spolujazdkyňám Veve a Renči, manažérom Peťovi a Kirillovi, a samozrejme celej Kart One Aréne za šancu jazdiť Indoor :)”
 
Renáta Zajcevová:
“Som hrdá na to, že sa nám na tak silné preteky podarilo postaviť čisto ženský tím a že je aj napriek váhovému hendikepu konkurencie schopný. Som vďačná za priestor a možnosť, ktorú nám Kart One Aréna poskytla. Verím, že ďaľšie kola splníme naše ciele a nesklameme naších fanúšikov”
 
 
Veronika Vanyová:
“Prvý krát v živote som sa zúčastnila pretekov počas 2.kola II.ročníka Indoor kart cupu a atmosféra, ľudia, vážnosť... to všetko si ma okamžite podmanilo. Priamy kontakt na trati a pretekanie jazdcov v úplne rovnakých kárach... to je to, čo preteky robí pretekmi! Prvé čaro tohto adrenalínu som objavila na pretekoch v Kart One Arene. A presne toto pre mňa znamená aj III. ročník Indoor Kart Cupu. Znamená súťaženie, prekonávanie samej seba ale aj rodinné prostredie, množstvo kamarátov a veľa nezabudnuteľných zážitkov.


Renáta Zajcevová
Je mladá ambíciózna, cieľavedomá pretekárka, ale aj matka dvoch detí. Prvé skúsenosti s pretekmi získala pred rokom a pol vďaka vtedy novootvorenej najväčšej motokárovej haly na Slovensku. Ich profesionalita a kvalita ju uchvátila natoľko, že z absolútneho laika sa stal jazdec na vysokej úrovni. Renáta momentálne vedie prvú ženskú kartingovu školu a môže tak svoje skúsenosti získené v pretekoch posúvať ďalej a vychovávať ďalšie nádejné talenty.
 
Barbora Pucherová
Najmladšia, len 16 ročná talentovaná pretekárka, pre ktorú je motoršport hobby. Aktívne sa pretekov zúčastnuje pol roka, za ktorý sa vypracovala natoľko, ze dokáže konkurovať najrýchlejším jazdcom, a pravidelne zlepšovať TOP časy jednotlivých variantách trate. Jej ceľom je prepracovať sa z indoorového jazdenia na outdoorové. Je presvedčená, že by viac teenegerov malo miesto sedení v podnikoch sedieť v motokáre. „Pocit, keď si tam sadnem je neopísateľný a nemyslím na nič  iné. Všetko vyletí z hlavy a myslím iba na tú trať!“
 
Veronika Ványová
Veronika je skúsená pretekárka. Jej jazdecké schopnosti dokazuje až v 3 rôznych sériach – Halový karting, jazdenie do vrchu na Honde CRX a FIA Lotus Ladies Cup, čo je jediná čisto dievčenská cupovka na svete. Vo všetkých sériách dosahuje vynikajúce výsledky. Miluje chuť adrenalínu a autá v nej vyvolávajú eufóriu.

Ladies na Indoore podporujú:
Kart One Aréna, Gemini2 a STEELDESIGN