Nájdu sa ľudia, ktorí vyrobia kópiu svetoznámych hodiniek, či šperkov. Takéto falzifikáty môžu vyzerať na chlp rovnako, ako originál, no nikdy nebudú dosahovať jeho kvalít. Týmto ľuďom nerozumiem a z ich činu sa mi akosi dvíha žalúdok. To isté platí o tých, ktorí sú ochotní si takýto výrobok zakúpiť. Urážajú nielen značku, ale aj prácu a umenie veľkých ľudí, či dokonca samých seba. Partia Španielov chcela zbohatnúť predajom kópií superšportov...

Pri razii našla polícia celkom 14 kópií Ferrari a Lamborghini, z toho 4 hotové. Všetky mali falošné doklady. Cena cca 40 000 €.

Viacero kutilov si dokáže doma postaviť zaujímavú a podarenú kópiu slávneho auta. Aj keď ani toto automobilky neteší, nie je to až taký problém, ako keď skupina na falošné doklady vo veľkom vyrába a distribuuje falzifikáty pod značkou Ferrari. V Španielsku to nie je po prvýkrát. V tomto prípade išlo o verné kópie – všetky vonkajšie znaky Ferrari boli dokonale zachované. Na tvare a spracovaní karosérie aj interiéru si dali podvodníci záležať. V skutočnosti boli tieto „hračky“ postavené na technike Peugeotu 406 coupé a Toyoty MR2. Nemusíte byť odborník na autá, aby ste zistili, že vpredu naprieč uložený štvorvalec, alebo šesťvalec do Ferrari či Lamba skutočne nepatrí. Pri MR2 motor v strede môže trochu zmiasť, ale nie svojou veľkosťou. Napriek tomu už 4 kópie mali svojich kupcov. Úrady nepreverujú každú ponuku na internete. Teraz si polícia zrejme všimla podozrivý inzerát, v ktorom boli ponúkané nie kópie, ale skutočné superšporty. Cena sa pohybovala na úrovni 41 000 eur za kus. Dobrý obchod, čo poviete? 

Zdroj: autoforum.cz