EBC Brakes sa vyznačujú tým, že produkujú naozaj veľa druhov a farieb brzdového obloženia. Ako sa v tom vyznať? Čo si želať? Čo objednať? Čo preferovať? V EBC Brakes si namiesto komplikovaných kódových označení, ktoré si klient určite nebude pamätať a v žiadnom prípade sa ich nebude učiť vybrali jeden z najjednoduchších spôsobov odlíšenia vôbec, podľa farieb. Šance sú, že to aká farba sa vám na auto podľa použitia hodí najlepšie si predsa len zapamätáte. :) Doštičky EBC Brakes sú rozlíšené farebne, podľa brzdového účinku od tých pre bežné použitie až po nekompromisné motoršportové druhy.

 


BLACK STUFF sú základ

Základné doštičky, ktoré sú považované ako štandardné, alebo ako náhrada originálov sú čierne, teda  BLACKSTUFF. O 100% náhrade za sériovky by však nebolo vhodné hovoriť. Krivdili by sme im. V porovnaní so štandardom od väčšiny výrobcov majú výhody: netvoria toľko brzdového prachu a cenovo sú dostupnejšie.

 

ebc-brakes-black-stuff


GREEN STUFF sú prvý krok

 

Ak zákazník nemá záujem len o štandard, je tu séria GREENSTUFF, ktorá zaručuje, že vädnutie brzdového účinku v bežnej cestnej premávke už nikdy viac nezažijete. Táto organická zmes zaručuje brzdový účinok až do teploty 600 °C, čo úplne postačuje na bežné jazdenie a tiež na vybláznenie napríklad na kopci, alebo autoslalome. Doštičky stále ponúkajú dobrú životnosť, nízke opotrebenie kotúča a hlavne nízku tvorivosť brzdového prachu. To by malo zaujímať všetkých, ktorí majú radi svoje auto a teda aj disky čistučké.

 

EBC má v ponuke tri druhy Greenstuff doštičiek a to:

Greenstuff 2000 pre osobné autá a Hot-Hatch
Greenstuff 6000 séria pre Pick-upy a menšie SUV
Greenstuff 7000 seria pre SUV a menšie Trucky

 

ebc-brakes-green-stuff


RED STUFF sú pre hobby motorsport

 

Ďalšia séria REDSTUFF je ešte o krok ďalej. Rozdiel je hlavne v zmesi použitej pri výrobe. Je to keramická zlúčenina, ktorá zabezpečuje perfektné brzdné vlastnosti, určené hlavne pre rýchle autá nad 200 k. Rovnako ako Greenstuff, aj Redstuff má nízku tvorivosť prachu, nízke opotrebenie kotúču a predĺženú životnosť.

 

ebc-brakes-red-stuff

 

YELLOW STUFF sú vstupom na okruhy a kopce

 

Séria YELLOWSTUFF posúva hranice ešte o čosi ďalej. Táto zlúčenina je priamo určená na pretekanie, relly a drifting. Ešte stále sú však vhodné do bežnej premávky. Brzdný účinok je zreteľný a rovnaký až do 900 °C. Výrobca odporúča použiť yellowstuff na automobily nad 250 k. Tieto doštičky majú stále skvelé vlastnosti za studena a netreba ich zahrievať. Pre dlhšie a vytrvalostné preteky EBC odporúča použiť Bluestuff.

ebc-brakes-yellow-stuff


BLUE STAFF sú pre profíkov

 

BLUESTUFF je séria doštičiek určená hlavne na okruhy a dlhé závody, kde je teplota vysoká. Koeficient trenia je okolo 0,6 a teplotný rozsah je až do 1000 °C. Tieto doštičky môžu byť použité aj v cestnej premávke, aj keď sú určené skôr na preteky.

 

ebc-brakes-blue-stuff

ORANGE STUFF sú top trieda

ORANGESTUFF je posledná zo série doštičiek. Novinka pre rok 2013. Tieto doštičky sú určené výhradne na okruhy a v porovnaní s Bluestuff majú predĺženú životnosť o 40%! Vylepšené prvotné zahryznutie a k tomu ešte aj lepšie odolávanie extrémnych teplôt.

 


Ako vidíte, je naozaj z čoho vyberať. Stačí len vedieť na aký účel budete auto používať. Je dôležité si uvedomiť, že nie je ani tak podstatné ako dobre dokážete auto zrýchliť, ale ako účinne a opakovane ho dokážete zastaviť! Podrobnejšie info a nákup realizujte na www.ebcbrzdy.sk