Základom monštróznej novinky od Brabusu je celkom ordinárny rodinný sedan hviezdnej rodinky triedy C nalakovaný do exkluzívneho čierneho matného zamatového laku. Ultra jazdné vlastnosti čierneho peklostroja diktuje brutálny, pre potreby rodinného Céčka štedro predimenzovaný, 12 valec Brabus SV12 S Biturbo ( derivát agregátu z Brabusu Rocket ). Rozmery motora akoby s chirurgickou presnosťou ukuli pre potreby ďalšieho beštiálneho Brabusa.

Šokujúce a pre konkurenciu zdrvujúce sú parametre charakterizujúce jazdnú dynamiku. Z pokoja na stovku za 3.9 sekundy, na 300 km/h za 24.5 sekundy. Pri týchto veličinách nie je ani udivujúca maximálka 360 km/h. To už musí byť iný hukot. Pri cene 348 000 euro ( cca 10 500 000 Skk) sa mi tlačí na jazyk otázka, či má vôbec toto besnenie racionálne opodstatnenie? Pravdepodobne nemá, ale v týchto prípadoch stráca racio akýkoľvek význam. Toto je celé o živočíšnych pudoch a ich pravekej podstate.      

Brabus Bullit čierny šíp :) je striktnou zadnokolkou. Masívny krútiaci moment tečie na zadné kolesá cez 5 stupňovú automatickú prevodovku a samosvorný diferenciál Brabus so 40 percentnou svornosťou. Pre zvýšenie bezpečnosti jazdy nechýbajú na palube prvky aktívnej bezpečnosti ako ABS, ESP a ASR.

Bodykit obsahuje všetko potrebné vrátane rozmerného zadného difúzora a trojdielneho zadného krídla, pre zlepšenie prítlaku pri vysokých rýchlostiach, ktoré Bullit hravo zvláda. Materiálovo nezaostáva za špičkou, čiže karbón, karbón a opäť karbón. Všetky diely bodykitu boli optimalizované pre správnu funkciu v aero tunely.

Masívne nafúknuté blatníky ukrývajú široké 19 palcové kolesá. Ľahkozliatinové disky vlastnej konštrukcie obúvajú do pneumatík Yokohama, alebo Pirelli. Spoza kolies presvitajú brutálne brzdy. Masívna je nielen ich veľkosť až 380 mm, ale aj strmene ukrývajúce 12 piestikov! Na zadnej náprave ich je len 6 a priemer kotúča 360 mm.

Jednou z mnohých ďalších špecialít je plne nastaviteľný podvozok (coil - over). Plynové tlmiče ponúkajú 10 nastavení útlmu aj spätného útlmu. Široké možnosti nastavenia umožňujú ako športové, tak aj pohodlné, komfortnejšie nastavenie. Luxusný interiér v koži s množstvom prepychových doplnkov vyrábaných na mieru je už len bodkou za rozsiahlym projektom s menom Bullit Black Arrow.     

<p>Karbón, koža,...... Brabus</p>
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 7 obrázkov