Takéto prestavby sú náročné. Vyžadujú zručnosť, čas a v neposlednom rade aj peniaze. Nie vždy sa podarí stvoriť dielo, ktoré sa bude páčiť aj ostatným. 

Prestavba auta je vždy veľký zásah. Na niektoré zmeny u nás potrebujete povolenie úradov. A práve tu je kameň úrazu. Neprihlásite všetko. Stavať niečo len tak pre potešenie a na vystavovanie bez možnosti si oficiálne zajazdiť (mimo céčkových značiek) je poriadne demotivujúca záležitosť. 

O Honde Crosstour ste možno ani len netušili, že existuje. Ako darca na prestavbu poslúžila dokonalo.  

Samotná prestavba je v krajinách bývalého ZSSR pomerne bežná záležitosť. Väčšina z nich kombinuje 2 bežne dostupné autá. Napr. Lada a BMW, Volga a Mercedes či Toyota. Táto prestavba je však trochu netypická aj na tamojšie pomery. 


Na prestavbu totiž použili Hondu, a to nie hocijakú. Popravde, kým som si neotvoril Google, ani som netušil, že sa niečo také ako Crosstour vyrába. Majstri však veľmi dobre vedeli, prečo siahli práve po tomto dizajnovom diele. Tvar a dispozície karosérie takmer dokonalo pasovali na ich zvrhlú myšlienku. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Pod kapotou sa nachádza na európske pomery veľký 3,5 liter so 6 valcami. Produkuje 281 koní, a to z pabedy robí aj dosť rýchle a pohodlné retro auto. Prakticky všetko, okrem tvaru karosérie, je od Hondy. 


Na prvý pohľad vyzerá fakt dobre. Karoséria pasuje a lícuje. Niektoré detaily mi na nej v dvojfarebnej kombinácii vyslovene vadia. Zapustenie kolies... chýbajúca chrómová lišta sa doslova pýta na zadné kufrové dvere. 


Interiér je na tom trochu horšie. Pár detailov je ako päsť na oko. Najmä v oblasti bočných skiel, kedy je vidno z druhej strany plech dverí. Pri takej stavbe by som si dal námahu a aspoň nalepil fóliu, poprípade vymyslel nejaké lepšie maskovanie tohto najväčšieho nedostatku.

Celkovo sa mi nápad páči a aj spracovanie. Ale iba v čiernej farbe. Cukríková kombinácia je na mňa  priveľa. Zopár detailov by som riešil úplne inak. A možno ich medzi časom dotiahli a z auta sa naozaj stalo jedno veľké "víťazstvo", ktoré robí majiteľa šťastným. A o to pri takýchto projektoch ide...:)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

Foto: imgur.com